2011 წელს ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ბაკალავრიატში სწავლა 3000-მდე სტუდენტმა დაასრულა. თსუ-ის 2011 წლის კურსდამთავრებულების გამოშვების საზეიმო ღონისძიებას საქართველოს პრემიერ-მინისტრი ნიკა გილაური, განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი დიმიტრი შაშკინი, თსუ-ს რექტორი ალესანდრე კვიტაშვილი და უნივერსიტეტის აკადემიური წრეების წარმომადგენლები დაესწრნენ.
ბაკალავრების გამოსაშვები საზეიმო ღონისძიება ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტში ტრადიციულად ყოველ წელს იმართება. ტრადიცია არც წელს დაირღვა, ბაკალავრებს სწავლის დამთავრება მიულოცეს და მომავალი წარმატებები უსურვეს მთავრობის წევრებმა, ცნობილი კომპანიების წარმომადგენლებმა და პროფესორ-მასწავლებლებმა.
ღონისძიების ფარგლებში 2011 წლის გამოშვების წარჩინებულ სტუდენტთა სერტიფიკატებით დაჯილდოების ცერემონია გაიმართა. ხოლო ოფიციალური ნაწილის დასრულების შემდეგ, მანტიებში გამოწყობილმა ბაკალავრებმა ქუდების აყრით აღნიშნეს მათთვის ახალი ცხოვრების დაწყება.

Up to 3 000 students earned their BA degrees in 2011 at Iv.Javakhsihvili Tbilisi State University.
Prime Minister of Georgia, Nika Gilauri, Minister of Education and Science of Georgia, Dimitri Shashkini, Rector of TSU, Aleksandre Kvitashvili, as well as representatives of the academic sphere attended the celebration event.
Graduation Ceremony for BA degree holders is held annually at the University. Georgian public officials, famous public figures, professors, representatives of the different organizations congratulated the graduates on their accomplishments and wished them success in career.
In the frame of the event, top graduates were awarded the certificates of achievements. Graduates wore caps and gowns at the ceremony.