ახალი სასწავლო წლისათვის თბილისის ასათ საჯარო სკოლას განახლებული ინფრასტრუქტურა ექნება. საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრო სარემონტო სამუშაოებს ერთდროულად ასათივე საჯარო სკოლაში ახორციელებს. სკოლების რეაბილიტაციის პროცესს დღეს საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის პირველი მოადგილე კოკა სეფერთელაძე 112-ე საჯარო სკოლიდან გაეცნო. ამ სკოლაში ფასადი, დერეფანი და სველი წერტილები რემონტდება.
საჯარო სკოლების რეაბილიტაციის პროცესში
უპირატესობა შენობათა სველი წერტილების, შესასვლელებისა და დერეფნების მოწესრიგება-მოწყობას
ენიჭება. ამასთანავე, რამდენიმე საჯარო სკოლაში განხორციელებულია გათბობის
სისტემების მოწესრიგების, ღია ხელოვნურსაფარიანი სპორტული მოედნის მოწყობის,
სპორტული დარბაზების რეაბილიტაციის, ელექტრომომარაგების აღდგენის, საქვაბე
მეურნეობის გაზმომარაგების სამუშაოები.
განვითარების სააგენტო ახორციელებს. ამ პროექტისთვის ბიუჯეტიდან 9 მილიონი ლარია
გამოყოფილი.
პარალელურად, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრო ყველა რეგიონის 143 საჯარო სკოლის, 2 პროფესიული სასწავლებლის და 3 სპეცსკოლის რეაბილიტაციას ახორციელებს. ამავე დროს, მიმდინარეობს 10 საჯარო სკოლის მშენებლობა.

By the new academic year, 110 Public Schools of Tbilisi will be rehabilitated. Ministry of Education and Science of Georgia is implementing reconstruction works at 110 schools of Tbilisi at the same time. First Deputy Minister of Education and Science of Georgia Koka Sepherteladze visited Tbilisi Public School №112 and got familiarized with reconstruction works.
During the reconstruction works special attention is paid to the rehabilitation of main entrance, corridors and water closets. In some schools central heating system has been installed, school gyms have been reconstructed and outdoor playgrounds have been refurbished.
At the same time, Ministry is carrying out rehabilitation works at 143 Public Schools in regions, at 2 professional education institutions and 3 special schools. Ministry is also building 10 new public schools.