საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილემ ირინე ქურდაძემ და ეროვნული მუზეუმის გენერალურმა დირექტორმა, დავით ლორთქიფანიძემ, დმანისის კვლევითი ჯგუფის და საველე სკოლის მონაწილეებს 2011 წლის საზაფხულო საველე სკოლის დასრულება მიულოცეს და სერტიფიკატები გადასცეს.
ოფიციალური სერტიფიკატები გადაეცათ ქართველ და საერთაშორისო სტუდენტებს, რომლებმაც წარმატებით დაასრულეს საზაფხულო პროგრამა.
დმანისის საზაფხულო საველე სკოლის ერთ-ერთი მიზანია საერთაშორისო და კოლაბორაციულ გარემოში, სტუდენტების დატრეინინგება მეცნიერების სხვადასხვა დარგში.
საქართველოს ეროვნული მუზეუმის პალეოანთროპოლოგიური საველე სკოლა მესამე წელია, რაც იმართება და წელს ყველაზე დიდი სტუდენტებისა და მეცნიერებათა პედაგოგების რაოდენობით გამოირჩეოდა.
ამ პროექტში 13 სტუდენტი იღებდა მონაწილეობას, აქედან 3 საქართველოდან, 1 პორტუგალიიდან, ხოლო დანარჩენი 9 ა.შ.შ. –დან, რომლებიც წარმოადგენდნენ 8 სხვადასხვა საგანმანათლებლო დაწესებულებას.
დმანისის არქეოლოგიურ კვლევით გუნდთან ერთად, საველე სკოლის სტუდენტები ოთხი კვირის განმავლობაში მონაწილეობას იღებდნენ არქეოლოგიურ გათხრებში. დამატებით, სტუდენტებს შესაძლებლობა ჰქონდათ დასწრებოდნენ სხვადასხვა ლექციების ციკლს, რომლებსაც საქართველოს, შვეიცარიის, ესპანეთის, საფრანგეთის, იტალიისა და ამერიკის პროფესორები უძღვებოდნენ.

Deputy Minister of Education and Science of Georgia Irine Kurdadze and General Director of National Museum Davit Lortkiphanidze visited pale anthropology field school in Dmanisi and awarded the members of field school certificates.
The certificates were awarded to international and Georgian students who successfully passed the program.
Aim of Dmanisi Field School is to organize trainings in different fields of science for students. Pale Anthropology Field School is organized for the third time and this year 13 Georgian students, 3 students from Portugal and 9 students representing 8 educational institutions of USA along with scientists took part in it.
Members of Field School also had chance to take part in archeological excavations in Dmanisi. Students also had opportunity to attend lectures of Professors from Spain, Switzerland, France, Italy, USA and Georgia.