მოსწავლეებში მოტივაციის ამაღლებისა და მათი სწავლით დაინტერესების მიზნით, სასწავლო პროცესში სახალისო სწავლების მეთოდების დანერგვასთან დაკავშირებით, სერტიფიცირებულ პედაგოგებთან სამუშაო შეხვედრა გაიმართა. შეხვედრას საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის პირველი მოადგილე კოკა სეფერთელაძე და სამინისტროს მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის დირექტორი გია მამულაშვილი დაესწრნენ.
სამუშაო შეხვედრაში ტრენერები, საჯარო სკოლების დირექტორები და განათლების სფეროს ექსპერტები მონაწილეობდნენ. მოწვეულ პედაგოგებს შორის იყვნენ ის მასწავლებლებიც, რომლებმაც სამინისტროს დაფინანსებით პროფესიულ უნარებში დიდ ბრიტანეთში ტრენინგი გაიარეს.
შეხვედრაზე განხილული იყო როგორც სახალისო სწავლების დანერგვის მეთოდები ასევე, ამ მეთოდების გამოყენების ხერხები, გარდა ამისა, სამუშაო ჯგუფებში სახალისო სწავლებისას სიტუაციური მაგალითებიც განიხილეს. ღონისძიებაზე სამინისტროს მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის წარმომადგენლებმა და მოწვეულმა სტუმრებმა ერთმანეთს ამ თემებთან დაკავშირებული მოსაზრებები გაუზიარეს და საერთაშორისო გამოცდილების გათვალისწინებით, ახალი სასწვალო წლისთვის კონკრეტული გეგმები დასახეს.

A working meeting was held with certified teachers on introduction of entertaining learning methods. Meeting was attended by First Deputy Minister of Education and Science Koka Sepherteladze and Director of National Center for Teacher Professional Development Gia Mamulashvili.
Public schools’ principals, education experts and trainers also participated in the meeting. Teachers who have taken up the training course in professional skills in the UK were also invited to attend a working seminar. Their studies were funded by the Ministry of Education and Science of Georgia.
Methods of introduction of entertaining learning methods as well as their application in the learning process were discussed in the meeting. Participants of the workshop shared their knowledge and experience and worked out concrete plans for the coming academic year.