საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილემ გიორგი ჩახნაშვილმა ქალაქ ფოთის №3 საჯარო სკოლა მოინახულა, სადაც 2011 წელს სრული სარეაბილიტაციო სამუშაოები განხორციელდა.
ფოთის №3 საჯარო სკოლაში მთლიანად განახლდა სკოლის ინფრასტრუქტურა, გაკეთდა გადახურვა, დაიგო ახალი იატაკი, შეიღება ჭერი, მოწესრიგდა სველი წერტილები, გარემონტდა და შეიღება შესასვლელი, დერეფნები, საკლასო ოთახები, გამოიცვალა კარებები, დამონტაჟდა გათბობის სისტემა.
ახალი სასწავლო წლიდან ფოთის №3 საჯარო სკოლის ათასამდე მოსწავლე სრულიად განახლებულ და კომფორტულ გარემოში გააგრძელებს სწავლას. აღნიშნული სკოლა ქალაქ ფოთში მოსწავლთა რაოდენობით ყველაზე მრავალრიცხოვანია. სკოლაში 13 სერტიფიცირებული მასწავლებელია, მათ შორის ერთ-ერთი ინგლისურისა და კომპიუტერის გამოცდის ჩაბარების შედეგების მიხედვით პირველ ოცხადუთ პროცენტში მოხვდა და მისი ხელფასი 1000 ლარია.

Deputy Minister of Education and Science of Georgia visited entirely reconstructed Poti Public School № 3.
Infrastructure of Poti Public School №3 has been completely renovated: water closets, classrooms, halls and entrances have been rehabilitated. New central heating system has been installed.
From new academic year, 1000 schoolchildren of Poti Public School №3 will study in modern environment. This school is the first in Poti according to number of schoolchildren. 13 certified teachers work in this school. One of them has passed English Language and IT exams successfully and now her salary equals to 1000 GEL.