ქუთაისის ჟვანიას სახელობის სახელმწიფო ადმინისტრირების სკოლაში აზერბაიჯანულენოვანი სკოლების დირექტორები ქართულ ენაში ტრენინგს გადიან. ინტენსიური ტრენინგის კურსს საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის პირველი მოადგილე კოკა სეფერთელაძე დაესწრო.
საქართველოში მცხოვრები ეთნიკური უმცირესობების საზოგადოებაში ინტეგრაციისთვის საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრო არაერთ მნიშვნელოვან პროექტს ახორციელებს.
ჟვანიას სახელობის სახელმწიფო ადმინისტრირების სკოლაში სისტემატურად ტარდება ქართული ენის სწავლების კურსები. კვალიფიკაციის ამაღლების მიზნით, სხვადასხვა კურსებს გადიან საგანმანათლებლო სისტემაში მომუშავე ეთნიკური უმცირესობების წარმომადგენლებიც. ამჯერად, ექვსკვირიან ინტენსიური ტრენინგის კურსს აზერბაიჯანულენოვანი სკოლის 75 დირექტორი გაივლის. დირექტორებს მსგავსი ტრენინგი სექტემბერ-ოქტომბრის თვეებშიც ჩაუტარდათ.
სახელმწიფო ენის ცოდნას უმნიშვნელოვანესი როლი ენიჭება. სამინისტროს მიერ განხორციელებული კომპლექსური ღონისძიებების მიზანი, ქართული ენის სწავლების გაძლიერებაა.

The principals of Azeri schools are now attending Georgian Language trainings in the Zhvania School of Public Administration in Kutaisi. Deputy Minister of Education and Science of Georgia, Mr. Koka Seferteladze, attended one such intensive training course.
The Ministry of Education and Science of Georgia implements different kinds of important projects for the integration of ethnic minorities in Georgian society.
In the Jhvania School of Public Administration courses in the Georgian language are regularly taught. Ethic minorities who are working in the educational sphere attend such courses. At the present, seventy-five principals of Azeri schools are attending a six-week course. Similar trainings will be held in September-October.
The language skill of state language is of utmost importance. The aim of these projects, implemented by the Ministry, is to strengthen the Georgian language in society.