საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა და სამინისტროს შოთა რუსთაველის ეროვნული სამეცნიერო ფონდის გენერალურმა დირექტორმა მრავალშვილიან მეცნიერს ძველი ახალი წელი მიულოცეს.
დიმიტრი შაშკინი და სულხან სისაური ფიზიკის მეცნიერებათა დოქტორის, ნიკოლოზ მარგიანის რვასულიან ოჯახს საახალწლო ნუგბარით ესტუმრნენ და საჩუქრად ტელევიზორი გადასცეს.
ფიზიკოსი ნიკოლოზ მარგიანი საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის ვ. ჭავჭანიძის სახელობის კიბერნეტიკის ინსტიტუტის უფროსი მეცნიერ-თანამშრომელია. სამეცნიერო საქმიანობას ის 1976 წლიდან ეწევა.
ამჟამად, ნიკოლოზ მარგიანი სამინისტროს შოთა რუსთაველის ეროვნული სამეცნიერო ფონდის მიერ დაფინანსებულ ორ სამეცნიერო კვლევაშია ჩართული, ხოლო რამდენიმე თვის წინ მოკლევადიანი ინდივიდუალური სამოგზაურო საგრანტო კონკურსის ფარგლებში ჩინეთში გამართულ საერთაშორისო კონფერენციაზე მოხსენებით გამოვიდა.

The Minister, Dimitri Shashkini and the General Director of Shota Rustaveli National Science Foundation wished happy “Old New Year” to the honorary scientist, Nikoloz Margiani.
Mr. Dimitri Shashkini and Mr. Sulkhan Sisauri visited a large family of Nikoloz Margiani and presented him with the sweets and TV.
Physicist –Nikoloz Margiani is a leading scientist at the Institute of Cybernetics, Georgia Technical University, he has been involved in the scientific researches since 1976.
Currently, Nikoloz Margiani is engaged in two scientific projects funded by Shota Rustaveli National Science Foundation. He also won an individual travel grant and participated in the scientific conference held in China.