2012 წელს საქართველო ოთხ საერთაშორისო ოლიმპიადაში მიიღებს მონაწილეობას. სინგაპურში, არგენტინაში, იტალიასა და ესტონეთში საქართველოს ზოგადსაგანმანათლებლო დაწესებულებების მოსწავლეები ივლისსა და სექტემბერში გაემგზავრებიან.
ფიზიკის, მათემატიკის, ბიოლოგიისა და ინფორმატიკის ნაკრები გუნდები საუკეთესო შედეგების 19 მოსწავლისგან დაკომპლექტდება. ნაკრები გუნდების წევრები ერთთვიან სპეციალურ მომზადებას გაივლიან. თეორიულ და პრაქტიკულ მეცადინეობებს მათ მაღალკვალიფიციური და გამოცდილი მეცნიერები ჩაუტარებენ.
მეცნიერების სამინისტროს შოთა
რუსთაველის ეროვნული სამეცნიერო ფონდის ადმინისტრირებით, საერთაშორისო ოლიმპიადებისთვის ნაკრები გუნდების მომზადება მეოთხე წელია მიმდინარეობს. ქართველი მოსწავლეები თითქმის ყველა

The process of selection was closely observed by Deputy Minister, Irine Kurdadze and Director of National Science Foundation, Sulkhan Sisauri.
Georgia will represent delegations in 2012 international Olympiads in following 4 disciplines: Physics Mathematics, Informatics and Biology, Olympiads will be held in Singapore, Argentina, Italy and Estonia.
The teams for international Olympiad will be formed out of 19 school students. They will be provided the training by qualified scientists before their departure to the respective countries.
Shota Rustaveli National Science Foundation under the Ministry has been coaching the teams for international Olympiad for four years. The schoolchildren perform successfully at the competitions.