განრიგის მიხედვით, ისტორიის გამოცდის შემდეგ, დამამთავრებელი კლასის მოსწავლეები ხვალ, 24 მაისს გამოცდას გეოგრაფიაში; 25 მაისს - ფიზიკაში; 28 მაისს - ქიმიაში; 29 მაისს - ბიოლოგიაში, ხოლო 30 მაისს - მათემატიკაში ჩააბარებენ. მინისტრის ბრძანებით, საატესტატო გამოცდებზე გამსვლელი ბარიერი ყველა საგანში 5.5 ქულით განისაზღვრა.
სატესტატო გამოცდებისთვის მზადებას საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრო გამოცდების ეროვნულ ცენტრთან ერთად მთელი წლის განმავლობაში ახორციელებდა.
2011-2012 სასწავლო წლის საატესტატო გამოცდები ,,CAT”-ის ტიპის საგამოცდო მოდელით ტარდება. საგამოცდო ოთახებში მუშაობს ვიდეო კამერები და ხმის ჩამწერი აპარატურა. როგორც საჯარო, ასევე კერძო სკოლები ტექნიკურად გამართულია გამოცდების მაღალ დონეზე ჩასატარებლად. საატესტატო გამოცდები ცენტრალიზებულად, ერთიანი მართვისა და კონტროლის პირობებში მიმდინარეობს. ტექნიკურ უზრუნველყოფას სამინისტროს განათლების მართვის საინფორმაციო სისტემა ახორციელებს.
ყველა დაინტერესებულ პირს მე-12 კლასელთა საატესტატო გამოცდების მიმდინარეობის გაცნობა სახლიდან გაუსვლელად, განათლების მართვის საინფორმაციო სისტემის ოფიციალურ facebook-ის გვერდზე,

12th graders will take exams in 5 more subjects: Geography (May 24), Physics (May 25), Chemistry (May 28), Biology (May 29) and Math. Minimal competency level in all subjects – 5,5 has been defined with the decree of the Minister.
The twelfth graders take exams in the format of the CAT system with the computers. All schools throughout Georgia have been technically prepared for High School Leaving Exams. Educational Management Information System (EMIS) technically supports the process of examination.
Any interested person can watch the high school exams online via the official web site of the EMIS under Ministry. (
www.facebook.com/emis.ge). Video cams have been installed at all schools to make the examinations process transparent.