კვირეულის მიზანია ბავშვის ადრეულ ასაკში განათლებასა და განვითარების მნიშვნელობასთან დაკავშირებული ინფორმაციის მიწოდება მშობლებისთვის, საბავშვო ბაღის აღმზრდელებისა და ზოგადად საზოგადოებისთვის, მშობლებისა და აღმზრდელების.
კვირეულის ფარგლებში მრავალი საინტერესო ღონისძიებაა დაგეგმილი. 9 ივნისს ბომბორას პარკის ტერიტორიაზე მუშაობს საბავშვო ცენტრები - წიგნიერების, მოძრავი თამაშების, ხელოვნების, მეცნიერების, მუსიკის, კულინარიის და სხვა, სადაც პატარები გაერთობიან და პარალელურად, სხვადასხვა განმავითარებელ აქტივობაში ჩაერთვებიან.
სკოლამდელი ასაკის ბავშვის ფიზიკური, კოგნიტური, სოციალურ-ემოციური სფეროს განვითარებისთვის ანალოგიური აქტივობები ძალზე მნიშვნელოვანია. კვირეულის ფარგლებში მშობლებს დაურიგდებათ სპეციალურად შემუშავებული ბუკლეტები ადრეულ ასაკში ბავშვის განათლებისა და განვითარების სხვადასხვა მნიშვნელოვან ასპექტზე.
კვირეულის გახსნაში მონაწილეობა მიიღეს საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს ეროვნული სასწავლო გეგმებისა და ზოგადი განათლების განვითარების დეპარტამენტის უფროსმა ნათია ჯოხაძე, გაეროს ბავშვთა ფონდის წარმომადგენელმა საქართველოში რულანდ მონაშმა, თბილისის მერიის სოციალური მომსახურებისა და კულტურის საქალაქო სამსახურის უფროსმა მამუკა ქაცარავამ, თბილისის საბავშვო ბაგა-ბაღების სააგენტოს ხელმძღვანელმა ნინო თევდორაძემ.
ადრეულ ასაკში განათლებისა და განვითარების კვირეული საქართველოს სხვადასხვა რეგიონის ქალაქებში (მარნეული, მცხეთა, გორი, ხაშური, ჩოხატაური, ხობი) გაგრძელდება და 13 ივნისს ბათუმში საზეიმოდ დაიხურება.

The aim of the education week is to increase the awareness of the parents, nursery schools and society as large, on the importance of early childhood education and development.
Various events are planned to be held as a part of the mentioned occasion. Children’s centers are opened in Bombora Park where the children are being involved in different educational activities.
Such kinds of activities are very essential for physical, cognitive and social-emotional development of the children. Leaflets and booklets containing useful information on early childhood development were presented to the parents.
The UNICEF Representative in Georgia, Roeland Monasch, Head of National Curriculum and General Education Development Department, Natia Jokhadze, Head of Social Service and Culture Unit of the Tbilisi Mayor’s office, Mamuka Katsarava and Head of Agency of Kindergartens in Tbilisi, Nino Tevdoradze took part in the opening of the education week.
Early Childhood Education and Development week will be closed in Batumi on June13th with festive events.