აღნიშნული პროექტი ევროკავშირის სექტორული დახმარების პროგრამის ”პროფესიული განათლებისა და მომზადების სექტორული მხარდაჭერა საქართველოში” ტექნიკური დახმარების კომპონენტს წარმოადგენს და მისი ბიუჯეტი 2 მილიონ ევროს შეადგენს.
ტექნიკური დახმარების პროექტი ორ კომპონენტს მოიცავს. პირველი კომპონენტი პროფესიული განათლების ხარისხის განვითარებას, ხოლო მეორე კომპონენტი - პროფესიულ განათლებაში ჩართული მხარეების შესაძლებლობების ამაღლებას უკავშირდება.
”ვერე პალასში” გამართულ ღონისძიებას საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილე ქეთევან ნატრიაშვილი, სამინისტროს სხვა წარმომადგენლები, სოციალური პარტნიორები, კერძო და საჯარო პროფესიული საგანმანათლებლო დაწესებულებების წარმომადგენლები, განათლების ექსპერტები და სხვა დაინტერესებული მხარეები ესწრებოდნენ.

The project represents technical assistance component of the European Union sectoral support Program “Sectoral support of Vocational education and training in Georgia” and the budget constitutes 2 million euros.
The component of technical support covers two components. First component refers to the development of quality of vocational education and the second component to - improvement of opportunities for the stakeholders involved in vocational education.
Deputy Minister of Education and Science of Georgia Ms. Ketevan Natriashvili , other representetives of the Ministry, social partners, representatives from public and private vocational institutions, experts and other interested parties were presented at the event held in the hotel “Vere Palace”.