14 დეკემბერს კომისიის მეორე შეხვედრა გაიმართა, რომლის ფარგლებშიც არაქართულენოვანი სკოლების/სექტორებისათვის ქართული ენის საბაზო დონის სახელმძღვანელოებისათვის გრიფის მინიჭების საკითხი განიხილეს.
2012 წლის დეკემბრიდან გრიფირების კომისიის შემადგენლობაში შედიან წარმომადგენლები ისეთი ორგანიზაციებიდან, როგორიცაა ამერიკის შეერთებული შტატების საერთაშორისო განვითარების სააგენტო (USAID), PH International, განათლების პოლიტიკის დაგეგმვისა და მართვის ინსტიტუტი, კონსულტაციისა და ტრენინგის ცენტრი (CTC), ორგანიზაცია „სკოლა, ოჯახი, საზოგადოება“ და ა.შ. ასეთი შემადგენლობით კომისიის შექმნის მიზნია განათლების სფეროში მიღებული გადაწყვეტილებების გამჭვირვალეობისა და მიუკერძოებლობის პრინციპის დაცვა.

Second meeting was held on December 14th. The issues of approval of basic level Georgian language textbooks for non-Georgian schools/sectors were discussed in the framework of the meeting.
Starting from December 2012, textbooks’ approval commission includes representatives from the organizations such as: USAID, PH International, Institute of Education Policy Planning and Management, CTC (Consultation and Training Center), Organization “School, Family, Society” etc. The aim of setting up a commission with these representatives is to ensure principles of transparency and impartiality of decision-making.