საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილემ ქეთევან ნატრიაშვილმა სამინისტროს განათლების მართვის საინფორმაციო სისტემის პროფესიული სასწავლებლის წარჩინებული სტუდენტები საახალწლოდ, სიგელებითა და ფასიანი საჩუქრებით დააჯილდოვა.
ბენეფიციარები სხვადასხვა პროფესიული კურსის სტუდენტები იყვნენ (ვებ ტექნოლოგიები, კომპიუტერული გრაფიკა და ანიმაცია, კომპიუტერული ინჟინერია, კომპიუტერული ქსელები და სისტემები).
სამინისტროს განათლების მართვის საინფორმაციო სისტემის პროფესიულ სასწავლებელში (EMIS) სტუდენტებს საშუალება აქვთ მაღალი დონის სტანდარტული საგანმანათლებლო პროგრამების მიხედვით, თანამედროვე კომპიუტერულ სპეციალობებს დაეუფლონ. EMIS-ი სხვადასხვა ორგანიზაციებთან წარმატებით თანამშრომლობს. ამ ორგანიზაციებში სტუდენტები პრაქტიკას გადიან. პრაქტიკის გავლის შემდეგ მათ დასაქმების დიდი შანსი აქვთ.
EMIS-ში ფუნქციონირებს Cisco-ს რეგიონალური აკადემია და საქართველოში პირველი Microsoft IT აკადემია, რომლის ფარგლებში საოფისე პროგრამების ავტორიზებული კურსების გავლა არის შესაძლებელი.

Deputy Minister of Education and Science of Georgia Ketevan Natriashvili awarded students of EMIS (Education Management Information System) vocational education institution with certificates and prizes.
Beneficiaries were the students of different vocational courses (web-technologies, computer graphics and animation, computer engineering, computer networks and systems).
Students at EMIS vocational institution are given an opportunity to study high-level standard educational programs. EMIS is successfully cooperating with different organizations. Students have practical trainings in these organizations, after which, their chances of employment increase.
Cisco regional academy and Microsoft IT Academy operate at EMIS. IT Academy provides with the opportunity to take authorized course of MS Office Programs.