საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილე ქეთევან ნატრიაშვილი საქართველოს ბიზნესის აკადემია - SBA- ში „საქართველოს კერძო კოლეჯების ასოციაციის (სკკა)“ მიერ ორგანიზებულ ფორუმს დაესწრო.
ფორუმში მონაწილე კოლეჯების წარმომადგენლებმა ერთმანეთს პროფესიული განათლების შესახებ თავიანთი მოსაზრებები გაუზიარეს, იმსჯელეს პრობლემების გადაჭრის ერთობლივ გზებსა და სტარატეგიული განვითარების ეფექტურ მეთოდებზე.
ფორუმში მონაწილეობდნენ: საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინიტროს განათლების ხარისხის განვითარების ეროვნული ცენტრის დირექტორი ელენე ჯიბლაძე, საკონსულო დეპარტამენტის დირექტორის მოადგილე ინგა კიკვაძე, საქართველოს დამსაქმებელთა ასოციაციის ვიცე-პრეზიდენტი მიხეილ კორძახია, ჰამბურგის უწყვეტი განათლების ასოციაციის პრეზიდენტი იენს გერტნერი, საქართველოს კერძო კოლეჯების ასოციაციის პრეზიდენტი კახაბერ ერაძე, საქართველოს კერძო კოლეჯების ასოციაციის ვიცე-პრეზიდენტი მაია ჩიხლაძე, საქართველოს კერძო კოლეჯების ასოციაციის მრჩეველთა საბჭოს წევრი ეკა ლუაშვილი.

Deputy Minister of Education and Science of Georgia Ketevan Natriashvili attended a Forum of Private Colleges held by “Private Colleges Association of Georgia” at Business Academy of Georgia.
Representatives from the Colleges shared ideas on vocational education, discussed joint ways of solving problems and effective methods of strategic development.
The Forum was attended by Elene Jibladze, Director of National Center for Educational Quality Enhancement, Inga Kikvadze, Deputy Director of Consular Department, Mikheil Kordzakhia, Vice-President of the Association of Georgian Employers, Iens Gertner, President of Hamburg Life-long Learning Association, Kakhaber Eradze, President of Private Colleges Association of Georgia, Maia Chikhladze, Vice President of Private Colleges Association of Georgia, Eka Luashvili, Member of Advisory Council of Private Colleges Association of Georgia.