საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა გიორგი მარგველაშვილმა ფასანაურის საჯარო სკოლა მოინახულა და საჩუქრად კომპიუტერები გადასცა. მინისტრი სკოლის მოსწავლეებსა და მასწავლებლებსაც შეხვდა და მათ მიმდინარე სიახლეები და სამომავლო გეგმები გააცნო, ასევე დაინტერესდა სკოლის მდგომარეობით და არსებული პრობლემებით.
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს რამდენიმე ათეული კომპიუტერი ფინანსთა სამინისტროს შემოსავლების სამსახურმა გადასცა. აღნიშნული კომპიუტერები, ფასანაურის საჯარო სკოლის მსგავსად, რეგიონების იმ საჯარო სკოლებს დაურიგდებათ, სადაც ამის ყველაზე მეტი საჭიროებაა.
ფასანაურის საჯარო სკოლაში 174 მოსწავლეა, აქედან 71 მოსწავლე მეზობელი სოფლებიდან დადის სკოლაში და მათ 2013 წლის მარტიდან სასკოლო ავტობუსი ემსახურებათ, აქამდე ამ მოზარდებს დღეში 18-28 კილომეტრის ფეხით გავლა უხდებოდათ.
სამინისტრომ გასულ წლებში სკოლაში ნაწილობრივი სარემონტო სამუშაოები განახორციელა, აღჭურვა ახალი ინვენტარით. სკოლის რეაბილიტაცია და სასკოლო ინფრასტრუქტურის კეთილმოწყობა ზაფხულშიც გაგრძელდება. ფასანაურის საჯარო სკოლის დირექტორის განცხადებით, სკოლა ორიენტირებულია ხარისხიან სწავლაზე, გასულ წელს 17 კურსდამთავრებულიდან 14 სტუდენტი გახდა 70%-50%-იანი დაფინანსებით, სკოლის კურდამთავრებულთა შორის ძალიან ბევრი ცნობილი და წარმატებული ადამიანია.

Revenue Service of the Ministry of Finance handed several computers to the Ministry of Education and Science of Georgia. The abovementioned computers were given to those schools in the regions of Georgia that needed them the most.
174 children are enrolled in Pasanauri public school. 71 of them go to school from neighboring villages. Since March 2013, their transportation is provided by means of a school bus. Before this, the pupils had to walk 18-28 kilometers in order to reach the school.
The Ministry has conducted partial repair works in the school and new equipment has been installed throughout the last several years. School rehabilitation will continue in summer. As principal of Pasanauri Public School stated, the school is focusing on quality education. Last year, 14 pupils out of 17 became students with 70%-50% state financing. There are many famous and successful persons among the graduates of the school.