ადილ შარიფოვს წელს დაბადებიდან 70 და პედაგოგიური მოღვაწეობის 50 წელი შეუსრულდა. იგი სადახლოს მეორე საჯარო სკოლაში 5 წელი მასწავლებელად მუშაობდა, 19 წელი სასწავლო ნაწილის გამგე იყო ხოლო, 26 წელია სკოლას ხელმძღვანელობს. მომავალი თაობის აღზრდაში შეტანილი წვლილის გამო, მას არაერთი სახელმწიფო ჯილდო აქვს მიღებული, არის ენერგიული და პასუხისმგებლობით გრძნობით დაჯილდოებული ადამიანი, რომელსაც ყველაზე მძიმე პერიოდშიც სკოლა არ დაუტოვებია.
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის გიორგი მარგველაშვილის ინიციატივით, განათლების სისტემის თანამშრომელთათვის, რომელთაც განსაკუთრებული ღვაწლი მიუძღვით მომავალი თაობის აღზრდაში, სამინისტროს ჯილდო-სამკერდე ნიშანი „ამაგდარი“ დაწესდა.

Adil Sharifov, 70 has been working in the School for 50 years. He was a teacher in Sadakhlo Public School for 5 years, later Adil Sharifov became Chief of Educational Section in the same school. The rest of 26 years he has been the principal. Adil Sharifov, an active person with high sense of responsibility has received a number of state awards for his merits. He has never abandoned the school during hard times.
With the initiative of Giorgi Margvelashvili, Minister of Education and Science of Georgia, pectoral award “Amagdari” was established for special merits in upbringing of future generations.