ქეთევან ნატრიაშვილი და ზაქარია ქუცნაშვილი თიანეთის სოფელ ზარიძეების საჯარო სკოლაში დაესწრნენ ახალი სასწავლო წლის დაწყების ცერემონიალს, მათ პირადად მიულოცეს ეს დღე სკოლის მოსწავლეებს, მათ მშობლებსა და მასწავლებლებს, გააცნეს ზოგადი განათლების მიმართულებით გახორციელებული სიახლეები და მომავალი პროექტები.
თიანეთის რაიონის სოფელ ზარიძეების საჯარო სკოლაში ზაფხულის განმავლობაში სარეაბილიტაციო სამუშაოები ჩატარდა, გამოიცვალა კარ-ფანჯარა, მოწესრიგდა საკლასო ოთახები და სკოლის ეზო. სკოლაში 84 ბავშვი სწავლობს და 20 პედაგოგი მუშაობს. მასწავლებლებიდან 9 სერთიფიცერებულია, 4 პედაგოგს ორიდან ერთი საგანი უკვე ჩაბარებული აქვს, სკოლის დირექტორის განცხადებით, მომავალ წელს ოცივე პედაგოგი სერთიფიცირებული იქნება,
თიანეთის რაიონში სულ 13 სკოლაა, ყველა რეაბილიტირებულია, მათ შორის მიმდინარე წელს 8 სკოლას ჩაუტარდა სარეაბილიტაციო სამუშაოები. ყველა სკოლაში ახალი სახელმძღვანელოები და „ბუკებია“ შეტანილი. ცამეტივე სკოლაში ახალი სასწავლო წელი შეფერხების გარეშე დაიწყო.

Ketevan Natriashvili and Zakaria Kutsnashvili attended the ceremony of the beginning of a new school year at Village Zaridzeebi public school. First Deputy Minister and Majoritarian MP introduced already accomplished novelties and planned projects in the field of general education to the pupils, teachers and parents.
Rehabilitation works were under way in Village Zaridzeebi public school during the summer. There are 84 pupils and 20 teachers in the school. 9 teachers have passed certification exams, 4 of them have passed one subject from the two. As the school principal stated, all 20 teachers will be certified next year.
There are 13 schools in Tianeti district, all of them are rehabilitated. 8 schools have been rehabilitated this year. Special net books “Buki” have already been distributed in all schools.