სტუდენტთა ნამუშვრებს გაეცნენ და გამოფენა დაათვალიერეს საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა თამარ სანიკიძემ, სოფლის მეურნეობის მინისტრმა შალვა ფიფიამ, გაეროს განვითარების პროგრამის წარმომადგენლებმა, ფერმერთა საინფორმაციო-საკონსულტაციო ცენტრის წევრმა ფერმერებმა, ტურიზმის დეპარტამენტისა და ტურისტული სააგენტოების წარმომადგენლებმა, კოლეჯ „აისის“ დამსაქმებლებმა.
კოლეჯში ,,აისი” ამავე დღეს სტუდენტების მიერ აშენებული საგამოფენო დარბაზი გაიხსნა. გამოფენის პარალელურად, გაიმართა სხვადასხვა საინტერესო აქცია და სახალისო აუქციონი, რომელშიც მონაწილეობის მიღების შესაძლებლობა ნებისმიერ სტუმარს ჰქონდა.
მრავალპროფილიან კოლეჯში „აისი“ 600-მდე სტუდენტი ფერმერის, მეღვინე-მევენახის, მეფუტკრის, ხილისა და ბოსტნეულის გადამამუშავებლის, სასურსათო პროდუქტების წარმოების, ვეტერინალური მომსახურების, ტრაქტორისტ-მემანქანის, სასტუმრო საქმის მწარმოებელის, მიმღებ რეცეფციონისტის, გიდის (გეოტურიზმი და ა.შ.), ტუროპერატორის (აგრო ტურიზმი), მზარეულის, კალატოზის, მებათქაშის, მეფილე-მომპირკეთებელის, დურგლის, ელექტრიკოსის, ძრავის შემკეთებლის და სავალი ნაწილის ტექნიკოსის პროფესიებს ეუფლება.

Minister of Education and Science Tamar Sanikidze, Minister of Agriculture Shalva Pipia, representative from the UNDP, Department of Tourism and tourism agencies, farmers from Farmers’ Informational-Consulting Center, employers of the College “Aisi” visited the exhibition.
An exhibition hall constructed by the College students was opened on the same day. A number of interesting activities and an auction were held within the event.
There are approximately 600 students studying on vocational educational programs in college “Aisi. ” The following vocations are taught at the College: farmer, winemaker–winegrower, bee-keeper, fruit and vegetable cultivator, vet, tractor operator, receptionist, guide (geo-tourism etc.), tour operator (agro tourism), cook, mason, plasterer, tile paver, carpenter, electrician, engine craftsman, running parts technician.