Mes.gov.ge სრულ ინფორმაციას მოიცავს განათლების სისტემის შესახებ. საიტის სტუმარს შესაძლებლობა აქვს მისთვის საჭირო მასალა მოიძიოს ყველა იმ საკითხზე, რომელიც განათლების სფეროს ეხება. საიტზე დამთვალიერებელი გაეცნობა მიმდინარე რეფორმის ფარგლებში განხორციელებულ და დაგეგმილ სიახლეებს.
პირველად ტრანსპარანტული ხდება ინფორმაციის მიღება უცხოეთში განათლების მიღების თაობაზე. საიტზე სისტემატიურად იდება სიახლეები მიმდინარე გაცვლით პროგრამებზე როგორც მოსწავლეებისთვის, ასევე სტუდენტებისა და მაგისტრანტებისთვის.
Mes.gov.ge ინფორმაციულია მოსწავლეების, მათი მშობლების, პედაგოგების, სტუდენტებისა და მეცნიერთათვის. ყველა დაინტერესებულ პირს შეუძლია მიიღოს ინფორმაცია ზოგად, ინკლუზიურ, პროფესიულ და უმაღლეს განათლებაში მიმდინარე პროექტებზე, სამეცნიერო გრანტებზე.
საიტზე განთავსებულია სრულყოფილი მონაცემები საჯარო სკოლების, აკრედიტებული უმაღლესი სასწავლებლების, სამეცნიერო-კვლევითი დაწესებულებების, რესურსცენტრებისა და სამინისტროს დაქვემდებარებაში მყოფ სსიპ-ების შესახებ. საიტზე ასევე განთავსებულია კანონები, მნიშვნელოვანი ბრძანებები და დებულებები. შესაძლებელია ინფორმაციის მოპოვება ლიცენზიისა და აპოსტილის მიღებისათვის საჭირო პროცედურებზე.
სპეციალური საიტი შეიქმნა ახალი პროგრამის „ისწავლე და ასწავლე საქართველოსთან ერთად“ ფარგლებში. პროგრამა საქართველოს საჯარო სკოლებში ინგლისური ენის გაძლიერებულად სწავლების მიზნით, 1000 უცხოელი პედაგოგის ჩამოყვანას ითვალისწინებს. საიტი tlg.gov.ge ინგლისურენოვანია და მიზნად ისახავს საქართველოს შესახებ უცხოელთა ინფორმირებას და მათ დაინტერესებას ჩვენი ქვეყნით.
განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს საიტზე ამჟამად განთავსებულია მასწავლებელთა სასერტიფიკატო და აბიტურიენტთა გამოცდების ტესტების ნიმუშები, იდება ყველა აუცილებელი ინფორმაცია სამინისტროს მიერ გამოცხადებულ კონკურსებზე და პროექტებზე. საიტზე ორგანიზებულია ვიქტორინა მოსწავლეთათვის.
რაც ყველაზე მნიშვნელოვანია დღის განმავლობაში რამდენჯერმე ხდება საიტზე უახლესი ინფორმაციის, ვიდეო და ფოტომასალის განთავსება. ასევე საიტზე იდება ანონსები მომავალ ღონისძიებებათა შესახებ.

The site contains the full information about the system of education. The visitor has an opportunity to receive the necessary information about educational issues as well as find the results and the future plans of the ongoing reforms.
The information about studying abroad becomes transparent for the first time. The news of ongoing exchange programs for schoolchildren, students, also masters are systematically placed on the web-site.
www.mes. gov.ge is interesting for schoolchildren, parents, teachers, also students and scientists. Each interested person can receive the information generally, about the current projects in inclusive and higher education, also the information about scientific grants.
Any information about public schools, accredited higher educational institutions, scientific –research foundations, resource centers and other agencies under the Ministry is available on the site. Laws, significant orders and statutes are located on the web-site. The information about license and apostill receiving necessary procedures is also available on www.mes. gov.ge.
The specific web-site was created in the scope of the new program “Teach and Learn With Georgia”. The main goal of this program is to recruit 1,000 foreign teachers to teach English Language at Georgian public schools. The web-site www.tlg.gov.ge is in English for the purpose to inform foreigners about Georgia as well as provoke their interest to arrive in our country.
Currently, the pattern tests of teachers’ certification and prospective students exams are located on the web-site. You can find all necessary information about competitions and projects announced by the Ministry on www.mes. gov.ge. The site organized the quiz for schoolchildren.
Most importantly, the site is being updated several times a day with the latest news and the future events announcements.