განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი დიმიტრი შაშკინი სასტუმრო “შერატონ მეტეხი პალასში” საქართველოს სხვადასხვა რეგიონის 500-მდე სკოლის დირექტორს შეხვდა. მინისტრმა დირექტორების პრობლემები პირადად მოისმინა და ყველა საკითხის გადაჭრაში დახმარებას დაპირდა.
“ძალიან მნიშვნელოვანია, რომ სკოლებში არსებული ყველა საკითხის მოგვარება დიალოგის რეჟიმში ხდება. ასეთი შეხვედრები ხელს უწყობს ინფორმაციის ურთიერთგაცვლას, რადგან სამინისტრო მაქსიმალურად ითვალისწინებს პედაგოგებისა და დირექტორების მოსაზრებებს” - განაცხადა დიმიტრი შაშკინმა.
სკოლის დერექტორებისა და განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის შეხვედრა სასტუმრო “შერატონ მეტეხი პალასში” განათლების პროფესიული სინდიკატისა და განათლების ლიდერთა ლიგის ორგანიზებით მოხდა. შეხვედრაზე საუბარი შეეხო როგორც სკოლის დირექტორების წინაშე არსებულ პრობლემებს, ასევე სკოლების განვითარების საკითხებს და განათლების სისტემაში მიმდინარე რეფორმებს.

The Minister of Education and Science met around 500 principles of Georgian Regional schools at Sheraton Metechi Palace. The Minister personally listened to the problems concerning the principles and promised to solve all problematic issues.
“Most importantly, we are solving the problems of schools through the dialogue. This facts supports the exchange of information, because the Ministry maximally considers teachers’ and principles’ opinions”- said the Minister.
The meeting of school principles and the Minister at Sheraton Metechi Palace was organized by the Professional Syndicate of Education as well as the League of Educational Leaders. The problems and concerns of school principles, the issues of school development, also the ongoing educational reforms were discussed at the meeting.