ბიბლიოთეკას, სადაც ახალგაზრდებს ცოდნის გაღრმავების, ინტერნეტრესურსთან შეუზღუდავი წვდომის, ღია საზოგადოებაში ინტეგრაციისა და ახალ ინიციატივებზე მსჯელობის შესაძლებლობა ექნებათ, საქართველოს განათლების და მეცნიერების მინისტრმა თამარ სანიკიძემ საჩუქრად წიგნები გადასცა.
ასეულობით დასახელების მხატვრული, შემეცნებითი, საბავშვო ლიტერატურა და აუდიო/ვიზუალური მასალა განათლების სამინისტროს თანამშრომლებისა და ქართული გამომცემლობების ძალისხმევით შეგროვდა. ნუსხაში შესულია წიგნები, როგორც საგამომცემლო, ისე პირადი ბიბლიოთეკიდან.
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრო საქველმოქმედო აქციაში მონაწილეობისათვის განსაკუთრებულ მადლობას უხდის გამომცემლობებს: „ბაკურ სულაკაურის გამომცემლობა“, “მერიდიანი”, „კლიო”, „სიდი”, “ტრიასი“, „გაზეთი საქართველოს მაცნე”, ,„შემეცნება“, „წყაროსთვალი“, „ქართული ბიოგრაფიული ცენტრი“, „ოცდამეერთე“, „პედაგოგიკა“, „ინგლისური წიგნი საქართველოში“ (მაკმილანი).

Tamar Sanikide, Minister of Education and Science of Georgia presented books to the library where young people will have an opportunity to widen their knowledge, unrestrictedly accessed internet resources and discuss integration in the society and new initiatives.
Hundreds of titles of fiction, educative, children's literature and audio and visual materials were collected by the employees of Ministry of Education and Georgian publishing houses. This list includes books as from publishing as well as from private libraries.
Ministry of Education and Science of Georgia is especially grateful for participating in charitable event to the following publishing houses: "Bakur Sulakauri publishing house", "Meridiani", "Klio", "Sidi", "Triasi", "Gazeti Sakartvelos Matsne", "Shemetsneba", "Tskarostvali", "Georgian biographic centre", "Otsdameerte", "Pedagogika", "English book in Georgia" (McMillan).