თბილისის 151-ე საჯარო სკოლის 1200–მდე მოსწავლეს ახალი სასწავლო წლიდან თანამედროვე სტანდარტების, რეაბილიტირებული სპორტული დარბაზი ექნება. სპორტულ დარბაზთან ერთად, სკოლაში წელს დერეფნები, საკონფერენციო დარბაზი და ბიბლიოთეკა გარემონტდა, უნივერსალური დიზაინით გაკეთდა პანდუსები სპეციალური საგანმანათლებლო საჭიროების მქონე მოსწავლეებისთვის, მათთვის ადაპტირებულია სპორტული დარბაზიც.
ბოლო ორი წლის განმავლობაში სკოლაში მნიშვნელოვანი ინფრასტრუქტურული პროექტები განხორციელდა. გარემონტდა საკლასო ოთახები, გაკეთდა თანამედროვე გათბობის სისტემა. ამავე წელს ისე, რომ სასწავლო პროცესს ხელი არ შეეშალოს, კიდევ 15 საკლასო ოთახი გარემონტდება. პროცესი მომავალ წელსაც გაგრძელდება და სკოლის სრული რეაბილიტაციით დასრულდება.
2014 –2015 წლებში 9 ახალი სკოლა აშენდა, ხოლო 8 სკოლა შენდება. ამ ეტაპზე 20 სკოლის პროექტირება მიმდინარეობს, რომელთაგან 6 სკოლის მშენებლობა 2015 წელსვე დაიწყება. 1000-ზე მეტი სკოლა რეაბილიტირდა. ამ ეტაპზე 114 სკოლის რეაბილიტაცია მიმდინარეობს.

Important infrastructural projects have been implemented in the last two years. The class rooms have been redone, and modern heating system has been installed. In the current year is being planned to renovate 15 more class rooms without any obstruction of the educational process. The process will be continued next year and will be finished with entire renovation of the school.
In 2014-2015 years 9 new schools were built but 8 new schools are being built. At the moment there are 20 schools under project, which of them building of 6 schools will start in 2015. More than 1000 schools already have been renovated. At the moment 114 schools are being renovated.