სან დიეგოს სახელმწიფო უნივერსიტეტმა (SDSU) საქართველოში ადრეული რეგისტრაციის პროექტის პრეზენტაცია გამართა. ადრეული რეგისტრაციის ფარგლებში, სტუდენტები, რომლებიც მიმდინარე წლის 15 თებერვლიდან 15 მარტამდე შეიტანენ საბუთებს სან დიეგოს სახელმწიფო უნივერსიტეტში და წარმატებით გაივლიან შერჩევის პროცესს, პირობითად ჩაირიცხებიან SDSU-ში და ავტომატურად მიიღებენ ნაწილობრივ დაფინანსებას უნივერსიტეტისაგან.
პრეს-კონფერენცია საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა თამარ სანიკიძემ, ათასწლეულის გამოწვევის კორპორაციის ვიცე პრეზიდენტის მოადგილემ ფატიმა სუმარიმ, ათასწლეულის გამოწვევის ფონდი - საქართველოს აღმასრულებელმა დირექტორმა მაგდა მაღრაძემ და სან დიეგოს სახელმწიფო უნივერსიტეტი - საქართველოს დეკანმა კენ უოლშიმ წარმართეს.
პრეზენტაციაზე ასევე გამოცხადდა ახალი საბაკალავრო პროგრამის დაწყების შესახებ კომპიუტერულ მეცნიერებებში. 2016 სასწავლო წელს სან დიეგოს სახელმწიფო უნივერსიტეტი სტუდენტებს შესთავაზებს ამერიკულ საბაკალავრო პროგრამებს კომპიუტერულ მეცნიერებებში, კომპიუტერულ ინჟინერიაში, ელექტრულ ინჟინერიასა და ქიმია/ბიოქიმიაში. სტუდენტებს შესაძლებლობა ექნებათ, ერთი სემესტრით ან ერთი წლით სწავლა განაგრძონ SDSU-ს კალიფორნიის კამპუსში. პროგრამის პარტნიორები საქართველოში არიან: თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი, ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტი და საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტი.

San Diego State University (SDSU) held a presentation of an early registration project in Georgia. Early registration is available for all the students wishing to study there, need to submit the documents from February 15 to March 15. The successful candidates who will pass the selection process, will be admitted conditionally at the university and automatically receive partial funding from the University.
The presentation also announced the launch of a new undergraduate program in computer sciences. In 2016 San Diego State University, will offer undergraduate students to study undergraduate programs in computer science, computer engineering, electrical engineering and chemistry / biochemistry. Students will have the opportunity to continue studying for a semester or a year SDSU- on California campus. Program partners in Georgia are: Tbilisi State University, Ilia State University and the Technical University.
Today, The Minister of Education and Science of Georgia – Tamar Sanikidze, the director of Millennium Challenge Georgia Fund – Magda Maghradze and the Dean of San Diego University – Ken Walsh, and the Deputy Vice President of Millennium Challenge Corporation – Fatim Sumari held the presentation.