თბილისის 161-ე საჯარო სკოლაში პროექტში ”მომავალი შენია” გამარჯვებულ მოსწავლეებს კომპიუტერები, სხვა ფასიანი საჩუქრები და სერტიფიკატები გადაეცათ. საზეიმო ვითარებაში მოსწავლეებს საჩუქრები განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის პირველმა მოადგილემ კოკა სეფერთელაძემ, არასამთავრობო ორგანიზაცია „წამის“ პრეზიდენტმა ზაზა კორინთელმა და თბილისის საკრებულოს წარმომადგენლებმა გადასცეს. დაჯილდოვების შემდეგ, ჯგუფ "ზუმბალენდისა" და ფოლკლორულ ანსამბლ "ჩვენებურების" ახალი მუსიკალური პროექტის "ასტროჯორჯია" პრეზენტაციით, სკოლაში დასკვნითი კონცერტიც გაიმართა.
პროექტი „მომავალი შენია“ დედაქალაქისა და რეგიონების სკოლებში მთელი სასწავლო წლის განმავლობაში გაგრძელდება. პროექტის ფარგლებში მოსწავლეებს ლექცია-სემინარები ჩაუტარდებათ ისეთ მნიშვნელოვან თემებზე, როგორიცაა დემოკრატია და სამოქალაქო საზოგადოება, ტოლერანტობა, გენდერული თანასწორობა, შრომის პატივისცემა, ყოფითი კულტურა, ბუნების დაცვა და ეკოლოგიური უსაფრთხოება. ლექციების დასრულების შემდეგ, თითოეულ სკოლაში კონკურსანტებს ერთი კვირა ეძლევათ საინტერესო თემაზე ინფორმაციის მოსაძიებლად. კონკურსში მონაწილეობის ფორმები და გამოხატვის საშუალებები თავისუფალია (ფოტო, წერილობითი, სახვითი და სხვ). სამუშაოს შესრულების შემდეგ სკოლებში სხვადასხვა ნომინაციაში კონკურსი ჩატარდება და გამარჯვებულები საზეიმოდ დაჯილდოვდებიან. გაიმართება ასევე დასკვნითი კონცერტები თანამედროვე და ფოლკლორული მუსიკალური ჯგუფების მონაწილეობით. ამასთან, დამზადდება სტენდები, რომლებიც სკოლის არქივს საჩუქრად გადაეცემა.
სასწავლო წლის ბოლოს, გამარჯვებული ბავშვებისათვის საზაფხულო სოციალური ბანაკი მოეწყობა. მოსწავლეებს არა მხოლოდ ლექცია-სემინარები და ტრენინგები ჩაუტარდებათ, ისინი სხვადასხვა კულტურულ და სპორტულ ღონისძიებებში, ლაშქრობებსა და შეჯიბრებებშიც მიიღებენ მონაწილეობას. პროექტის დასრულების შემდეგ, მომზადდება პროექტის შემაჯამებელი ჟურნალი, რომელშიც საუკეთესო ნამუშევრები და პროექტის მიმდინარეობის ამსახველი ფოტოები შევა.

The winners of the project Future is Yours were awarded with computers, prizes and certificates at Tbilisi public school №161. The First Deputy Minister of Education and Science, Akaki Seperteladze, the President of non-governmental organization “Tsami” and the representatives of Tbilisi City Assembly presented the winners with these prizes. The final concert of “Zumbaland” and folk group “Chveneburebi” was held at the school after the rewarding ceremony. The musical project ‘’AstroGeorgia” was presented by the participants of the concert.
The project Future is Yours will be held at Tbilisi and regional schools through the whole academic year. In the framework of this project, the schoolchildren will listen to the lectures and seminars in following important issues: democracy and civic society, tolerance, gender balance, respect of labor, protection of environment and ecological safety. After the seminars, participants will have one week to research and analyze their field of interest. Participation in this competition is optional: (photos, written materials, arts, etc.). After implementing the tasks, the competition in different nominations will be held at schools and the winners will be awarded with different gifts. Modern and folk musical groups will participate in the final concerts. A special board will be created for school archives.
At the end of the academic year, summer social camps will be arranged for the winners with trainings and seminars. Different cultural and sport activities, hikes and competitions are planned in these summer camps. A special journal will be created with the best works of and the photos reflecting the project.