სამეგრელოს რეგიონში სამუშაო ვიზიტის ფარგლებში, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა ალექსანდრე ჯეჯელავამ, ორი დღის განმავლობაში, ხუთ ქალაქში რამდენიმე საათიანი შეხვედრა გამართა და ჯამში 1200–ზე მეტ პედაგოგს შეხვდა. 30 ივლისს შეხვედრა გაიმართა ფოთის, სენაკის, ხობის, აბაშისა და მარტვილის პედაგოგებთან.
შეხვედრებზე მინისტრმა ამჯერადაც ვრცლად ისაუბრა სამომავლო გეგმებსა და იმ საიხლეებზე, რის დანერგვასაც მასწავლებლებთან ერთად და მათი დახმარებით აპირებს ზოგადი განათლების სფეროში. ალექსანდრე ჯეჯელავას განცხადებით, მისი მიზანია საქართველოს სკოლები გახდეს საინტერესო და მიმზიდველი მოსწავლეებისა და მასწავლებლებისთვის, რაშიც მინისტრს საყოველთაო მხარდაჭერის იმედი აქვს.

During his visit in the Samegrelo region, The Minister of Education and Science – Aleksandre Jejelava, managed to visit five cities in two days, and hold meetings of few hours and as a result, he met with more than 1,200 teachers. On July 30, 2016, there were meetings held in Poti, Senaki, Khobi, Abasha and Martvili, where the Minister met with the teachers of the local Municipality.
During his meetings, the Minister spoke about his future plans and visions, and the current news that are happening in the field of education. Aleksandre Jejelava aims to make schools more and more attractive for the students and teachers alike, which will have the full support of the entire Ministry.