საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროში, პროფესიული განათლების განვითარების დეპარტამენტის ორგანიზებით, დონორთა საკოორდინაციო შეხვედრა გაიმართა. შეხვედრაში მონაწილეობდნენ ის საერთაშორისო ორგანიზაციები, რომლებიც საქართველოში პროფესიული განათლების სფეროში საქმიანობენ (EUVEGE , UNDP, GIZ, MCA).
შეხვედრის ფარგლებში, განხილული იქნა სამინისტროსა და ზოგადად პროფესიული განათლების სფეროში მიმდინარე აქტივობები, ასევე, დონორი ორგანიზაციების მიმდინარე პროექტების განხორციელების სტატუსი და სამომავლო პერსპექტივები. შეფასდა პროფესიული განათლების სფეროში 2016 წელს განხორციელებული საქმიანობა და გამოწვევები. დონორი ორგანიზების მიერ განისაზღვრა მომავალი თანამშრომლობის სფეროები და შესაძლებლობები.
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროსათვის მნიშვნელოვანია დონორთა კოორდინაციის საკითხი და ეფექტური პარტნიორობა, რათა მიმდინარე თუ დაგეგმილი პროექტები შეესაბამებოდეს სახელმწიფოს მიერ განათლების სფეროში განსაზღვრულ პრიორიტეტებს.

Owing to the initiative of the department of vocational education development, a coordination meeting was held at the Ministry of Education and Science. The meeting entailed all the international organizations who are actively participating in such activities: (EUVEGE, UNDP, GIZ, and MCA).
Within the meeting framework, the current ongoing activities and future perspectives were reviewed, as well as assessing the current state of the ongoing projects by the donor organizations. Additionally, educational activities were evaluated throughout the year of 2016 and the challenges were outlined. Future cooperation opportunities were outlined by the donor organizations.
It is crucially important for the Ministry of Education and Science to have a strong collaboration and partnership with the donor organizations, in order to be fully in compliance with the state priorities.