,,პროფესიული განათლების შესახებ“ საქართველოს კანონის მრავალმხრივი ანალიზის, პროფესიული განათლების რეფორმის სტრატეგიის, საქართველოს სოციალურ-ეკონომიკური განვითარების სტრატეგიის (საქართველო 2020), საქართველოსა და ევროკავშირს შორის ასოცირების შესახებ შეთანხმების, ადგილობრივი კონტექსტისა და პროფესიული განათლების სფეროში საუკეთესო ევროპული გამოცდილების გათვალისწინებით, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრომ მოამზადა ,,პროფესიული განათლების შესახებ“ ახალი კანონის პროექტი.
გთხოვთ, კანონპროექტთან დაკავშირებული შენიშვნები და წინადადებები გამოგვიგზავნოთ ელექტრონულ ფოსტაზე: vet@mes.gov.ge 2017 წლის 30 მარტის ჩათვლით.

A new draft law on “Vocational Education “has been prepared by the Ministry of Education and Science of Georgia in consideration of a comprehensive analysis of the “Law of Georgia on Vocational Education”, Strategy for Reform of Vocational Education, Social-economic Development Strategy of Georgia (“Georgia 2020), EU-Georgia Association Agreement, local context, as well as best European experience in the field of vocational education.
We kindly ask you to send notes and proposals regarding the draft law at the following electronic mail address: vet@mes.gov.ge to the March 30, 2017 inclusive.