ბათუმის შოთა რუსთაველის სახელობის სახელმწიფო უნივრსიტეტის 16 სტუდენტი, გაცვლითი პროგრამის ფარგლებში, ევროპის წამყვან უნივერსიტეტებში სასწავლებლად გაემგზავრება. სხვადასხვა ფაკულტეტის სტუდენტები ერთ სემესტრს იტალიის, ავსტრიის, ბულგარეთის, ლიტვის და პოლონეთის უნივერსიტეტებში გაივლიან.
ევროკომისიის სასწავლო სტიპენდიის მოსაპოვებლად სტუდენტებმა შესარჩევი კონკურსი 3 ეტაპად გაირეს, რომელიც ინგლისური ენის ტესტირებას, აკადემიურ მოსწებასა და გასაუბრებას მოიცავდა.
ბათუმის სახელმწიფო უნივერსიტეტის 22 სტუდენტმა კი, საერთაშორისო გაცვლითი პროგრამის ორწლიანი სასწავლო გრანტი მოიპოვა, კონკურსში მონაწილეობის მიღების უფლება მიენიჭათ ბაკალავრიატის, მაგისტრატურის და დოქტორანტურის სტუდენტებს.

16 exchange students of Batumi Shota Rustaveli State University will study at leading universities of Europe. Students of different faculties will complete one term in universities of Italy, Austria, Bulgaria, Lithuania and Poland.
The students completed 3 stages of scholarship competition of European Commission which included test in English, academic performance and interview.
22 students of Batumi State University were awarded international exchange two-year study grant. Bachelor’s, master’s and doctor’s degree students were entitled to take part in the competition.