ჯანსაღი ცხოვრების წესის პოპულარიზაციის მიზნით, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს ორგანიზებით, ინტერვიუებისა და რეპორტაჟების კონკურსი ჩატარდა, ილუსტრაციებისა და ესეების კონკურსები გაიმართა შოთა რუსთაველის დაბადებიდან 850 წლის იუბილეს აღსანიშნავად. 10 მარტს გამარჯვებულები დიპლომებითა და კომპიუტერული ტექნიკისა და აქსესუარების სასაჩუქრე ბარათებით, მინისტრის მოადგილემ ლია გიგაურმა დააჯილდოვა. ამავე დღეს დაჯილდოვდნენ თეატრალური ფესტივალის ფინალისტებიც.
კონკურსებში მონაწილეობა შეეძლოთ საჯარო და კერძო სკოლების მოსწავლეებს როგორც ინდივიდუალურად, ისე ჯგუფის სახით. აღსანიშნავია, რომ გამარჯვებულთა დიდი ნაწილი რეგიონების სკოლების მოსწავლეებია.

For the purposes of promoting healthy lifestyle, the Ministry of Education organized the competition of interviews and video reporting; the competition of illustrations and essays was conducted to celebrate 850 years anniversary of Shota Rustaveli. As of March 10, Lia Gigauri awarded the winners with diplomas and gift cards for computer equipments and accessories. On the same day, the finalists of the theatre festival received prizes.
The pupils of public and private schools were entitled to participate in these competitions individually or as a group. Interestingly, the largest number of winners is from regional schools.