განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი დიმიტრი შაშკინი ანდრია რაზმაძის სახ. №41 საჯარო სკოლას ეწვია, ფიზიკა-მათემატიკური სკოლის ძველი სტატუსი დაუბრუნა და საჩუქრად 10 კომპიუტერი გადასცა.
დიმიტრი შაშკინი №41 სკოლის პედაგოგებსა და მოსწავლეებს შეხვდა და კითხვა-პასუხის რეჟიმში მიმდინარე რეფორმებზე ესაუბრა.
ქუთაისის ანდრია რაზმაძის სახ. №41 საჯარო სკოლა წლების განმავლობაში ფუნქციონირებდა როგორც ფიზიკა-მათემატიკური სკოლა-პანსიონი და მთელ დასავლეთ და სამხრეთ საქართველოს ემსახურებოდა. სასკოლო ოლიმპიადებში მიღწეული წარმატებებითა და უმაღლეს სასწავლებლებში ჩარიცხულთა სტატისტიკით ქუთაისის 41-ე საჯარო სკოლა ქვეყნის მასშტაბით ერთ-ერთი საუკეთესოა. მისი მოსწავლეები განსაკუთრებით წარმატებულები არიან ფიზიკაში, მათემატიკასა და ინფორმატიკაში. 2009 წლის ეროვნულ სასწავლო ოლიმპიადაში გამოვლენილ 30 საუკეთესო სკოლებს შორის 41-ე სკოლამ მე-2 ადგილი დაიკავა. 2010 წელს ოლიმპიადაში 41-ე სკოლის 1100 მოსწავლე მონაწილეობდა.
ქუთაისის №41 საჯარო სკოლის რეაბილიტაცია პრეზიდენტის ნაციონალური მეგაპროგრამის ”იაკობ გოგებაშვილი - საჯარო სკოლების რეაბილიტაცია” ფარგლებში 2008 წელს განხორციელდა, რაზეც 1 500 000 ლარამდე დაიხარჯა.

The Minister of Education and Science visited A. Razmadze public school №41, returned the previous physics-mathematical name to school and presented it with 10 computers.
The Minister met with the teachers and the schoolchildren of public school №41 and spoke about the ongoing educational reforms with them.
Kutaisi A. Razmadze public school №41 functioned as the physics-mathematical boarding-school and served Western and Southern Georgia for many years. According to the successes in the school Olympiads and the statistics of the enrolled schoolchildren, the public school №41 is one of the best schools throughout the whole Georgia. The schoolchildren of public school №41 are particularly successful in physics, mathematics and informatics. This school took the second place in the National Educational Olympiad among the 30 best schools in 2009. 1100 schoolchildren of public school №41 took participation in the Olympiad, held in 2010.
Around 1.500.000 GEL was allocated for the rehabilitative workings in the framework of the President’s National Mega Program “Iakob Gogebashvili – the Rehabilitation of Public Schools”. The school was renovated in 2008.