„ათასწლეულის გამოწვევის ფონდი - საქართველო“ ახორციელებს პროექტებს ზოგადი, პროფესიული და უმაღლესი განათლების სექტორში აშშ-ის მთავრობის ათასწლეულის გამოწვევის კორპორაციის (MCC-ის) მიერ საქართველოსთვის გამოყოფილი 140 მილიონი აშშ დოლარის გრანტის (კომპაქტის) მეშვეობით. ამ ეტაპზე, დასრულებულია 19 საჯარო სკოლის რეაბილიტაცია და ლაბორატორიებით აღჭურვა (ჯამში 5,336 მოსწავლე). კომპაქტის დასრულებამდე, საქართველოს მასშტაბით, დაგეგმილია 100-მდე სკოლის რეაბილიტაცია, რაც ჯამში 37 ათასამდე მოსწავლეს მოიცავს. სასწავლო ინფრასტრუქტურის გაუმჯობესების ინვესტიცია 55.8 მილიონ აშშ დოლარს შეადგენს.
სრულად რეაბილიტირებულ სკოლებს შორისაა ქარელის მუნიციპალიტეტის სამი სკოლა (ბერბნისის, საღოლაშენისა და კეხიჯვარის საჯარო სკოლები). ბერბნისისა და კეხიჯვარის სკოლები საქართველოს ვიცე-პრემიერმა, განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა ალექსანდრე ჯეჯელავამ, ათასწლეულის გამოწვევის კორპორაციის საქართველოს წარმომადგენლობის დირექტორმა ჯენერ ედელმანმა და ათასწლეულის გამოწვევის ფონდის აღმასრულებელმა დირექტორმა მაგდა მაღრაძემ მოინახულეს.

“Millennium Challenge Account (MCA) – Georgia” implements the projects in the general, professional and higher education sector through the140 million USD grant (compact) assigned by the Millennium Challenge Corporation (MCC) of the US Government to Georgia. At this stage, 19 public schools have been rehabilitated and equipped with the laboratories (in total, 5336 pupils). Prior to termination of the compact, rehabilitation of up to 100 schools is planned throughout Georgia, which totals 37 thousand pupils. The investment for improvement of education infrastructure amounts to 55.8 million USD.
Three schools of Kareli Municipality (the public schools of Berbnisi, Sagolasheni and Kekhijvari) are among the completely rehabilitated schools. Vice Prime Minister of Georgia, Minister of Education and Science - Aleksandre Jejelava, the Director of the Millennium Challenge Account (MCA) – Georgia - Jenner Edelman and Executive Director of the Millennium Challenge Account (MCA) - Magda Magradze visited the schools of Berbnisi and Kekhijvari.