საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრო დაინტერესებულ პირებს იწვევს მონაწილეობა მიიღონ ინტერესთა გამოხატვის პროცესში, რომელიც სკოლამდელი და სასკოლო საგანმანათლებლო რესურსების ფესტივალში მონაწილეობას ეხება, კერძოდ: არაუგვიანეს მიმდინარე წლის 31 ივლისისა, ფესტივალში მონაწილეობის მსურველმა (პირმა, ორგანიზაციამ..) სამინისტროს ელ. ფოსტაზე: resursebi@mes.gov.ge უნდა გამოაგზავნოს შემდეგი ინფორმაცია:
1. დაინტერესება საგანმანათლებლო რესურსების ფესტივალში მონაწილეობის მიღებაზე;
2. საგამოფენო ექსპონატების განსათავსებლად საჭირო ფართის ოდენობა (კვ.მ);
3. ექსპონატების სახეები.
აღნიშნული ფესტივალი მიზნად ისახავს ბაგა-ბაღებისა და სკოლებისათვის, ბავშვების/მოსწავლეების, მათი მშობლების, აღმზრდელ-პედაგოგებისა და მასწავლებლებისათვის მრავალფეროვანი საგანმანათლებლო რესურსების შესახებ ინფორმაციის ერთიან სივრცეში განთავსებასა და მათი გაცნობის ხელმისაწვდომობის უზრუნველყოფას.
ფესტივალის ფარგლებში ნებისმიერ დაინტერესებულ პირს საშუალება ექნება საგამოფენო ექსპონატის სახით წარმოადგინოს: მულტიმედიური ტექნოლოგიები, 3D დისპლეი/მოწყობილობები, აუდიო/ვიდეო ტექნიკა, ციფრული კამერები, მონიტორები, პროექტორები, მოდელები, ხელსაწყოები, პლაკატები, ბარათები, თვალსაჩინოებები, საგანმანათლებლო თამაშები, შემეცნებითი ფილმები, სხვადასხვა სასწავლო ინვენტარი (მათ შორის, სპორტული) და ტექნიკა, ატლასები, გლობუსები, რუკები, ლაბორატორიული აღჭურვილობები, სხვადასხვა საკითხავი მასალები, ჟურნალები, ენციკლოპედიები, ლექსიკონები, ცნობარები, ელექტრონული რესურსები და სხვა, სააღმზრდელო და სასწავლო მიზნებთან შესაბამისი საგანმანათლებლო რესურსები.
ფესტივალის გამართვა დაგეგმილია მიმდინარე წლის შემოდგომით (სექტემბერი/ოქტომბერი) საქართველოს 8 ქალაქში: თბილისი, ბათუმი, ზუგდიდი, ქუთაისი, ბორჯომი, გორი, მარნეული და თელავი.
საგამოფენო ექსპონატების განსათავსებლად სამინისტრო ფესტივალის თითოეულ მონაწილეს უფასოდ გამოუყოფს ფიქსირებულ ფართს.

The Ministry of Education and Science of Georgia invites interested people to participate in the process of interest expression, which refers to the participation in the Preschool and School Educational Resources Festival, namely: no later than July 31 of the current year, the applicant (person, organization) shall send the following information to e-mail of the Ministry: resursebi@mes.gov.ge:
1. Interest to participate in the Educational Resources Festival;
2. The amount of space required for the placement of exhibition pieces (sq.m.);
3. Types of exhibition pieces.
This festival aims to place information on a variety of educational resources in the unified space and to provide accessibility of their introduction for kindergartens and schools, children /pupils, their parents, educators and teachers.
Within the framework of the festival, any interested person will be able to present in a form of exhibition pieces: multimedia technologies, 3D display / equipment, audio / video equipment, digital cameras, displays, projectors, models, tools, posters, cards, visuals, educational games, cognitive films, different study inventory (including sports) and techniques, atlases, globes, maps, laboratory equipment, various reading materials, magazines, encyclopedias, dictionaries, reference books, electronic resources, and other resources related to teaching and educational purposes.
The festival is planned to be held in 8 cities of Georgia: Tbilisi, Batumi, Zugdidi, Kutaisi, Borjomi, Gori, Marneuli and Telavi by the autumn of the current year (September / October).
For the placement of exhibition pieces, the Ministry will distribute a free space for each participant of the festival.