პროფესიული განათლებისა და კვლევის სფეროში თანამშრომლობის საკითხები იქნა განხილული დღეს გამართულ სამუშაო შეხვედრაზე შვეიცარიის ეკონომიკის, განათლებისა და კვლევების ფედერალური დეპარტამენტის ხელმძღვანელთან - იოჰან შნაიდერ ამანთან.
შეხვედრაზე ხაზი გაესვა პროფესიულ განათლებაში საქართველოსთან წარმატებულ პარტნიორობას, რომელიც შვეიცარიის განვითარებისა და თანამშრომლობის სააგენტოს (SDC) მიერ დაფინანსებული პროექტის ფარგლებში ხორციელდება და აღინიშნა, რომ იგეგმება თანამშრომლობის განახლება სამხრეთ კავკასიის სტრატეგია 2017-2010 ფარგლებში, რომელიც სოფლის მეურნეობის სფეროში პროფესიული განათლების მოდერნიზებას ისახავს მიზნად.

The issues of cooperation in the area of vocational education and research were discussed at the working meeting held today with the head of the Federal Department of Economic Affairs, Education and Research, Johann Schneider-Ammann.
The meeting highlighted the successful partnership in the field of vocational education with Georgia, being implemented within the project funded by the Swiss Agency for Development and Cooperation (SDC) and noted that it is planned to upgrade cooperation within the South Caucasus Strategy 2017-2010, which is aiming to modernization of vocational education in the field of agriculture.