მშვიდობის კორპუსის მოხალისეები ჩვიდმეტი წელია წარმატებით ახორციელებენ განათლების პროექტს საქართველოს რეგიონებში. კონკურსში შერჩეული სკოლები ინგლისური ენის სწავლების დონისა და სასწავლო პრაქტიკის გაუმჯობესების მიზნით იმუშავებენ ამერიკელ ინგლისური ენის მასწავლებელთან 2018-2020 სასწავლო წლების განმავლობაში.
კონკურსში მონაწილეობა შეუძლიათ საჯარო სკოლებს შემდეგ რეგიონებში: კახეთი (ახმეტის ჩრდილოეთით მდებარე სოფლების გარდა), მცხეთა-მთიანეთი (სტეფანწმინდის გარდა), ქვემო ქართლი, შიდა ქართლი, სამცხე-ჯავახეთი, აჭარა, გურია, იმერეთი, სამეგრელო, რაჭა-ლეჩხუმი და სვანეთი. სოფლებიდან და ქალაქებიდან, რომლებიც განლაგებულია ადმინისტრაციული საზღვრიდან 5 კმ-იან ზონაში, განაცხადები არ განიხილება.
თუ თქვენი სკოლა არის ზემოთაღნიშნულ რეგიონში, ინგლისური ენის მინიმალური საათობრივი ბადე შეადგენს 24 საათს და დაინტერესებული ხართ მოხალისესთან თანამშრომლობით 2018-2020 აკადემიურ წლებში, გაეცანით საინფორმაციო დანართს და დაიტოვეთ სკოლაში, შეავსეთ მოხალისის მოთხოვნის ფორმა მასპინძელი ოჯახის განაცხადებთან ერთად და მოგვაწოდეთ მშვიდობის კორპუსის ოფისში მისამართზე ვაჟა-ფშაველას გამზირი #29ა, თბილისი, 0160 ან გამოაგზავნეთ ელექტრონული ფოსტით მისამართზე education@ge.peacecorps.gov
მოხალისის მოთხოვნის ფორმის და საინფორმაციო დანართის მიღება შესაძლებელია საქართველოს მშვიდობის კორპუსის ოფისში ან საგანმანათლებლო რესურს ცენტრებში. მოხალისის მოთხოვნის ფორმების ჩამოტვირთვა ასევე შესაძლებელია საქართველოს მშვიდობის კორპუსის ვებ-გვერდიდან: https://www.peacecorps.gov/georgia/ask-for-a-volunteer/

Peace Corps of the United States in Georgia invites motivated public schools to cooperate with the Peace Corps Education Program.
Volunteers of Peace Corps have successfully implemented the education project in the regions of Georgia for seventeen years. Schools selected in the contest will work with the American English language teachers during 2018-2020 years in order to improve the level of English teaching and training.
The public schools in the following regions can participate in the contest: Kakheti (except villages located in the north of Akhmeta), Mtskheta-Mtianeti (except Stepantsminda), Kvemo Kartli, Shida Kartli, Samtskhe-Javakheti, Adjara, Guria, Imereti, Samegrelo, Racha-Lechkhumi and Svaneti. The applications from the villages and towns located within 5 km zone from the administrative boundary line will not be considered.
If your school is in the above mentioned area, the minimum hourly set of English language is 24 hours and if you are interested in cooperation with the volunteer in 2018-2020 academic years, get acquainted with the information annex and leave it at the school, fill the volunteer request form together with host family applications and send you to the Peace Corps office at № 29a, Vazha-Pshavela, Tbilisi, 0160 or send an e-mail to education@ge.peacecorps.gov.
The volunteer request form and information annex can be obtained at the Peace Corps Office of Georgia or in Educational Resource Centers. The volunteer request forms can also be downloaded from the Peace Corps website: https://www.peacecorps.gov/georgia/ask-for-a-volunteer/