სამშენებლო სექტორსა და პროფესიულ სასწავლებლებს შორის დიალოგის გაძლიერებისა და სამომავლო საგანმანათლებლო პროგრამების შექმნის მიზნით, თანამშრომლობის ფორუმი „პროფესიული უნარები მშენებლობისათვის, მშენებლობა პროფესიული უნარებისათვის" გაიმართა.
ფორუმის ფარგლებში, სამშენებლო სექტორის წარმომადგენლები აქტუალურ, საერთაშორისო სტანდარტებზე დამყარებულ საკვალიფიკაციო პროგრამებს გაეცნენ და ახალი შესაძლებლობები განიხილეს. ყურადღება გამახვილდა ისეთ თემებზე, როგორიცაა: მშენებლობის უსაფრთხოება, ენერგოეფექტურობა, თანამედროვე არქიტექტურა და დიზაინი.
ღონისძიება ჩატარდება საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების, ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების სამინისტროებისა და გერმანიის საერთაშორისო თანამშრომლობის საზოგადოების (GIZ) პროგრამის: "კერძო სექტორისა და პროფესიული განათლების განვითარება სამხრეთ კავკასიაში" ინიციატივითა და გერმანიის ეკონომიკური თანამშრომლობისა და განვითარების სამინისტროს (BMZ) მხარდაჭერით.
ფორუმში მონაწილეობა მიიღეს სამშენებლო კომპანიების, საგანმანათლებლო დაწესებულებების, სამშენებლო ფედერაციების და საერთაშორისო დონორი

Cooperation forum "Professional Skills for Construction, Construction for Professional Skills" was held for strengthening dialogue between the construction sector and vocational institutions and for creating future educational programs.
Within the framework of the forum, the representatives of the construction sector got acquainted with topical, qualification programs based on international standards and discussed new possibilities. The attention was paid on topics such as: construction safety, energy efficiency, modern architecture and design.
The event will be organized by support of the Ministry of Education and Science of Georgia, Ministry of Economy and Sustainable Development of Georgia and the program of German Society for International Cooperation (GIZ) : "Development of Private Sector and Vocational Education in the South Caucasus" and by the Ministry of Economic Cooperation and Development of Germany (BMZ).
Representatives of construction companies, educational institutions, construction federations and international donor organizations participated in the forum and also, association of employers, local and international experts.