ალექსანდრე ცინცაძის სახელობის ქალაქ თბილისის №150 საჯარო სკოლაში ღია გაკვეთილი ჩატარდა ახალ საგანში - „მე და საზოგადოება“. როგორც ცნობილია, ეს საგანი, ახალი 2018-2024 წლების ეროვნული სასწავლო გეგმის მიხედვით, III-IV კლასებში დაინერგება 2018-2019 სასწავლო წლიდან, მანამდე კი რამდენიმე სკოლამ, მათ შორის თბილისის 150-ე საჯარო სკოლამ „მე და საზოგადოების“ პილოტირების სურვილი გამოთქვა და საგნის არსის, მიზნებისა და ამოცანების გაცნობის მიზნით, ღია გაკვეთილზე მოსწავლეების მშობლები და დაინტერესებული პედაგოგები მიიწვია.
დაწყებითი საფეხურის პედაგოგებმა ხათუნა ბაგრატიონმა და მანანა ჯადუგიშვილმა საინტერესოდ წარმართეს გაკვეთილი, რომელიც ჯგუფური და ინდივიდუალური აქტივობებით, მოსწავლეთა, მასწავლებელთა და მშობელთა აქტიური ჩართულობით გამოირჩეოდა.

An open lesson was held in the new Alexandre Tsintsadze Tbilisi Public School # 150 - “Me and Society”. As it is known, this will be implemented in the III-IV grades according to the National Curriculum of 2018-2024, from 2018-2019 academic years. Before that, several schools, including Tbilisi Public School #150 expressed their desire to pilot “Me and Society” and for the purpose to get acquainted with the essence, goals and objectives of the subject invited parents and interested teachers to the open lessons.
The teachers of primary level Khatuna Bagrationi and Manana Jadugishvili held the lesson interestingly, which was distinguished by the group and individual activities with active involvement of pupils, teachers and parents.