ვიცე-პრემიერმა, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა ალექსანდრე ჯეჯელავამ, კასპის მუნიციპალიტეტში, სოფელ კავთისხევის საჯარო სკოლა დაათვალიერა, რომელსაც ამერიკის მთავრობის ფინანსური მხარდაჭერით, სრული რეაბილიტაცია ჩაუტარდა.
კავთისხევის 200 მოსწავლეზე გათვლილი საჯარო სკოლა ყველა საჭირო ინვენტარითა და ტექნიკითა არის აღჭურვილი და სრულად აკმაყოფილებს თანამედროვე მოთხოვნებს.
ამერიკის მთავრობის მხარდაჭერით, „ათასწლეულის გამოწვევის ფონდი - საქართველოს“ მიერ, წლის ბოლომდე, სრული რეაბილიტაცია 54 საჯარო სკოლას ჩაუტარდება. 2019 წლისთვის კი, მხოლოდ ათასწლეულის ფონდის მიერ, სრულიად განახლებული და თანამედროვედ აღჭურვილი სულ 100 სკოლა იქნება.

Vice Prime Minister, Minister of Education and Science of Georgia Aleksandre Jejelava visited the public school of Kavtiskhevi village in Kaspi municipality, which was fully rehabilitated with the financial support of the US government.
The Kavtiskhevi School is equipped with all necessary inventory and equipment and is fully compatible with modern requirements.
With the support of the US Government, the Millennium Challenge Account - Georgia will complete rehabilitation works of 54 public schools by the end of the year. By 2019, only 100 schools will be fully rehabilitated and fully equipped by the Millennium Account.