საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს, საქართველოში საფრანგეთის რესპუბლიკის საელჩოს, შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნულ სამეცნიერო ფონდსა და საქართველოში საფრანგეთის ინსტიტუტის თანამშრომლობის შესახებ ურთიერთგაგების მემორანდუმი გაფორმდა.
მემორანდუმის მიზანია მხარეებს შორის თანამშრომლობის განვითარება და გაღრმავება, ერთობლივი პროგრამების და ღონისძიებების განხორციელების გზით ახალგაზრდა მეცნიერთა განვითარების ხელშეწყობა, საქართველოში მეცნიერების პოპულარიზაციის ღონისძიებების ერთობლივი განხორციელება.
მემორანდუმს ხელი მოაწერეს საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა, მიხეილ ჩხენკელმა, შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდის გენერალურმა დირექტორმა, მანანა მიქაბერიძემ, საფრანგეთის ელჩმა საქართველოში პასკალ მენიემ და ფრანგული ინსტიტუტის დირექტორმა ჟან-ივ ლავუარმა.

Memorandum of cooperation has been signed between the Ministry of Education and Science of Georgia, the Embassy of the Republic of France in Georgia, Shota Rustaveli National Science Foundation and the French Institute of Cooperation in Georgia.
The goal of the Memorandum is to develop and deepen the cooperation between the parties, to promote the development of young scientists through the implementation of joint programs and activities, and support the popularization of science in Georgia.
The memorandum was signed by the Minister of Education and Science of Georgia - Mikheil Chkhenkeli, the General Director of the Shota Rustaveli Georgian National Science Foundation - Manana Mikaberidze, French Ambassador to Georgia - Pascal Menier and Director of French Institute Jean-Yves Lavoir.