საქართველოში აშშ-ის საელჩოს დაფინანსებითა და განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს ბავშვთა და ახალგაზრდობის ეროვნული ცენტრის მხარდაჭერით, საგამომცემლო სახლმა „დედანმა“ ცნობილი ექიმისა და პედაგოგის ტარა დელეინის სახელმძღვანელო გამოსცა სახელწოდებით ,,101 თამაში და აქტივობა აუტიზმის, ასპერგერის სინდრომისა და სენსორული ინტეგრაციის დარღვევის მქონე ბავშვებისათვის“.
წიგნი ქართულ ენაზე თარგმნილ სახელმძღვანელოებს შორის ერთ-ერთი უმნიშვნელოვანესი რესურსია. ის წარმოადგენს ფასდაუდებელ გზამკვლევს მასწავლებლების, მშობლების, ტრენერების, დღის ცენტრების აღმზრდელებისა და ასევე ინკლუზიის თემით დაინტერესებული სხვა პირებისათვის, რადგან მასში თავმოყრილია ტარა დელეინის მრავალწლიანი თერაპიული და პედაგოგიური წარმატებული საქმიანობის როგორც თეორიული, ასევე პრაქტიკული ასპექტები. ავტორი პრაქტიკული სავარჯიშოების საშუალებით გვიჩვენებს ბავშვის განვითარებისა და სწავლების მრავალფეროვან გზებს.
წიგნის ქართული თარგმანის გამოცემაში თავისი წვლილი შეიტანეს ორგანიზაციებმა: - „მაკლეინის ასოციაციას ბავშვებისათვის“, „გადავარჩინოთ ბავშვები“ (Save the Children) და „საქართველოს ბავშვები”.

With the support of the US Embassy financed by the Ministry of Education and Science of Georgia and the Children and Youth National Center, a publishing house –Dedani has published a guidebook titled - "101 Play and Activity for Children with Autism, Asperger Syndrome and Sensor Integration Disorder".
The book is one of the most important resources among the manuals translated into Georgian. It is an invaluable guide to teachers, parents, trainers, day care centers, and other people interested in the topic of inclusion, as it contains theoretical as well as practical aspects of many years of therapeutic and pedagogic activities of Tara Delaney. By practical exercises, the author shows different ways of child development and training.
The following organizations: "McLean Association for Children", "Save the Children" and "Children of Georgia" have contributed immensely, to the publication of the Georgian translation of the book.