განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროსა და მედია ჰოლდინგ „სეტანტა ჯორჯია“-ს შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა. მემორანდუმს ხელი განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრის მოადგილე შალვა გოგოლაძემ და „სეტანტა ჯორჯია“-ს დირექტორმა ლაშა მაჭავარიანმა მოაწერეს. ღონისძიებას, რომელიც 'Rooms Hotel Tbilisi'-ში ჩატარდა, „სეტანტა ჯორჯია“-ს დამფუძნებელი ლევან მაჭავარიანი, სხვადასხვა სპორტული ფედერაციის წარმომადგენლები და ჟურნალისტები დაესწრნენ.
მემორანდუმის მიზანია საქართველოში მიმდინარე და დაგეგმილი სპორტული აქტივობებისა და ღონისძიებების გაშუქება, შესაბამისად მასობრივი და პროფესიული სპორტის პოპულარიზაცია და განვითარების ხელშეწყობა. ღონისძიებაზე ასევე აღინიშნა რომ ტელეკომპანია მზადაა ითანამშრომლოს ეროვნულ ფედერაციებთან და მხარი დაუჭიროს მათ მიერ დაგეგმილ სპორტულ ღონისძიებებს. „სეტანტა ჯორჯია“-ს მიზანია ქართული სპორტის განვითარების ხელშეწყობა, საზოგადოებისთვის ქართველი სპორტსმენების წარმატების გაზიარება და ცნობადობის ამაღლება.
„სეტანტა სპორტი“ ირლანდიური სპორტული ტელეკომპანიაა, რომელიც 1990 წელს დუბლინში დაარსდა. „სეტანტა“ 2016 წლიდან ქართულ ენაზეც მაუწყებლობს. ტელეკომპანია სპორტის მოყვარულებს მრავალფეროვან პროგრამას სთავაზობს. სხვადასხვა სპორტული რეპორტაჟისა და სპორტული თემატიკის გადაცემების ხილვა მაყურებელს „სეტანტა ჯორჯია 1“-სა და „სეტანტა ჯორჯია 2“-ზე შეუძლია.

Memorandum of Understanding was signed between the Ministry of Education, Science, Culture and Sport and Media Holding "Setanta Georgia". The memorandum was signed by Shalva Gogoladze, Deputy Minister of Education, Science, Culture and Sport and Lasha Machavariani, Director of Setanta Georgia. Levan Machavariani, founder of Setanta Georgia, representatives of various sports federations and journalists attended the event held at 'Rooms Hotel Tbilisi'.
The purpose of the Memorandum is to highlight current and planned sports activities and events in Georgia, as well as promote and promote mass and professional sports. It was also mentioned at the event, that the TV company is ready to cooperate with the national federations and support their planned sporting events.
The goal of Setanta Georgia is to promote the development of Georgian sports, to share the success of Georgian athletes in the community and to raise awareness.
Setanta Sport is an Irish sports television company founded in Dublin in 1990. Setanta has been broadcasting in Georgian since 2016 as well. The TV Company offers a variety of programs to sports fans. Viewers of various sports reports and sports topics can view the set on Setanta Georgia 1 and Setanta Georgia 2.