საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრის მოადგილე, თამარ ქიტიაშვილი სამუშაო შეხვედრებს აგრძელებს. ამჯერად, პროფესიული განათლების მიმართულებით არსებულ გამოწვევებზე, განხორციელებულ და დაგეგმილ სიახლეებზე მინისტრის მოადგილემ, პროფესიული პროგრამების განმახორციელებელი უმაღლესი სასწავლებლების წარმომადგენლებთან ისაუბრა.
თამარ ქიტიაშვილმა „პროფესიული განათლების შესახებ“ ახალ კანონზე დაყრდნობით, ვრცლად ისაუბრა თითოეულ ინიციატივასა და იმ სამომავლო გეგმებზე, რაც პროფესიული განათლების განვითარებაზეა ორიენტირებული და პროფესიული პროგრამების დახვეწას, ახალი სტანდარტების დანერგვას, სწავლა-სწავლების ხარისხის ამაღლებას, კერძო სექტორთან აქტიურ თანამშრომლობას და სისტემის ინტერნაციონალიზაციას გულისხმობს.
შეხვედრა დიალოგის რეჟიმში გაგრძელდა, სადაც მონაწილეებს შესაძლებლობა ჰქონდათ რეფორმის განხორციელების თავიანთი ხედვა წარმოედგინათ და პასუხები მოესმინათ მათთვის მნიშვნელოვან კითხვებზე.

Tamar Kitiashvili, Deputy Minister of Education, Science, Culture and Sport of Georgia continues to hold seminars. This time, the Deputy Minister met with the representatives of the higher education institutions regarding the implementation of various vocational programs and the challenges arising in the field of vocational education.
Based on the new Law on Vocational Education, Tamar Kitiashvili spoke at length about each initiative and future plans for vocational education development and refinement of numerous vocational programs, the introduction of new standards, improving the quality of teaching and learning, active cooperation with the private sector and its internationalization.
The meeting continued in a dialogue format, where participants had the opportunity to present their vision for the implementation of the reform and hear the answers to their important questions.