საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა დიმიტრი შაშკინმა ორი უსინათლო აბიტურიენტი თამარ კალანდაძე და ბაჩანა მარგველაშვილი ტექნიკურ უნივერსიტეტში რეგისტრაციის გასავლელად მიიყვანა და მეორე სესიის რეგისტრაციის პროცესს დაესწრო.
ტექნიკურ უნივერსიტეტში პირველ სესიაზე 1424 აბიტურიენტი გამოცხადდა, მათ შორის ორი მსჯავრდებული, დარეგისტრირებული აბიტურიენტებიდან 48 არ გამოვიდა პირველ გამოცდაზე, დაფიქსირდა ერთი დაგვიანება. მეორე სესიაზე 1418 აბიტურიენტმა გაიარა რეგისტრაცია.
1 ივლისს, 09:00 საათზე, საქართველოს 12 საგამოცდო ქალაქში განთავსებულ 14 საგამოცდო ცენტრში პირველი გამოცდის პირველი სესია დაიწყო. პირველ გამოცდაზე საქართველოს მასშტაბით დარეგისტრირებული იყო 8803 აბიტურიენტი, არ გამოცხადდა 335, მხოლოდ თბილისში 3 აბიტურიენტი მოიხნა დაგიანების გამო.

Minister of Education and Science, Dimitri Shashkini took two visually impaired entrants – Tamar Kalandadze and Bachana Margvelashvili to Georgian Technical University in order to pass the registration. Minister also attended the registration of the second session.
1,424 entrants attended the first session at Georgian Technical University. Among them were two convicts. 48 registered entrants did not attend the first exam, one entrant was late. 1,418 entrants applied for the second session.
On July 1, at 09:00 a.m. the first session began in 14 examination centers of 12 examination cities of Georgia. 8,803 entrants were registered for the first exam throughout the whole Georgia. 335 of them did not come. In Tbilisi, 3 entrants were not allowed at the exam, because they were late.