პროფესიულ კოლეჯში „მერმისი“ პროფესიული განათლების მიღების მსურველთათვის ღია კარის დღე გაიმართა. კოლეჯის წარმომადგენლებმა დაინტერესებულ პირებს მიაწოდეს ინფორმაცია კოლეჯის პროფესიული პროგრამების შესახებ, ასევე ისაუბრეს რეგისტრაციის პროცესზე, ტესტირებასა და შემდგომი დასაქმების შესაძლებლობებზე. ღონისძიებას საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრის მოადგილე თამარ ქიტიაშვილი დაესწრო.
კოლეჯში, წელს პირველად, სწავლის მსურველ საბაზო საფეხურის განათლების მქონე პირებს საშუალება აქვთ, დაეუფლონ „ვებტექნოლოგიებისა“ და „სასტუმრო მომსახურების“ ინტეგრირებულ პროგრამებს, რომლის დასრულების შემდეგ მიიღებენ სკოლის ატესტატთან გათანაბრებულ პროფესიული კვალიფიკაციის დამადასტურებელ დიპლომს და სურვილის შემთხვევაში სწავლას უმაღლეს სასწავლებელში გააგრძელებენ.
კოლეჯი დაინტერესებულ პირებს ასევე სთავაზობს პროფესიული მომზადების/გადამზადების პროგრამებსა და სხვადასხვა მოკლევადიან სასერტიფიკატო კურსს: ზრდასრული მოსახლეობის საჭიროებების დასაკმაყოფილებლად, დასაქმების ხელშეწყობისა და კარიერული წინსვლისთვის, კოლეჯმა წელს პირველად დაიწყო 7 მოკლევადიანი პროფესიული მომზადების/გადამზადების პროგრამის განხორციელება. კურსდამთავრებულები მიიღებენ სახელმწიფოს მიერ აღიარებულ სერტიფიკატს. გარდა ამისა, ქ. თბილისის მუნიციპალიტეტის მერიის კულტურის, განათლების, სპორტისა და ახალგაზრდულ საქმეთა საქალაქო სამსახურთან გაფორმებული ხელშეკრულების საფუძველზე, კოლეჯის მიერ პროექტის „პროფესიული განათლება – დასაქმებისაკენ მიმავალი უმოკლესი გზა“ ფარგლებში 2020 წელს ჩატარდება 9 ტრენინგ-კურსი.
კოლეჯი „მერმისი“ 2012 წლიდან ფუნქციონირებს და ერთ-ერთი წამყვანი პროფესიული საგანმანათლებლო დაწესებულებაა საქართველოში, სადაც განათლებას ყოველწლიურად 1500-ზე მეტი სტუდენტი ეუფლება. აღსანიშნავია, რომ სსსმ და შშმ პირებისთვის ხარისხიანი პროფესიული განათლების უზრუნველყოფისათვის კოლეჯში შეიქმნილია ხელმისაწვდომი სასწავლო გარემო.

For the first time this year, people with a basic education wishing to study, have a unique opportunity to master the integrated programs of web technologies and hotel services, after which they will receive a diploma equal to the school diploma and continue their studies in higher education.
The College also offers vocational training / retraining programs and various short-term certification courses to interested parties: To meet the needs of the adult population, and to promote employment and career advancement, the College launched seven short-term vocational training / retraining programs for the first time this year. Graduates will receive a state-recognized certificate. Additionally, based on the agreement signed with the Ministry of Education, Science, Culture, and Sport of Georgia, the college will conduct nine training courses in 2020.
Mermisi College has been operating since 2012 and is one of the leading vocational education institutions in Georgia, where more than 1,500 students receive education every year. It is noteworthy that the college has an accessible learning environment to ensure quality vocational education reaches individuals with special educational needs and disabilities.