საქართველოს ეროვნულ ოლიმპიურ კომიტეტს მომდევნო 4 წლის განმავლობაში კვლავ ლერი ხაბელოვი უხელმძღვანელებს. სეოკ-ის პრეზიდენტის პოსტზე ასარჩევად ერთი კანდიდატი იყო წარმოდგენილი. ხაბელოვი, რომელიც ოლიმპიურ კომიტეტს 2012 წლიდან უდგას სათავეში, პრეზიდენტის თანამდებობაზე მესამე ვადით, დღეს გამართულ საანგარიშო-საარჩევნო სესიაზე აირჩიეს. ყრილობაზე ასევე დამტკიცდა აღმასრულებელი კომიტეტის შემადგენლობა.
სესიას ესწრებოდნენ განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრის მოადგილე შალვა გოგოლაძე, სპორტის განვითარების დეპარტამენტის უფროსი ირაკლი დოლაბერიძე, ოლიმპიური კომიტეტისა და სპორტული ფედერაციების წარმომადგენლები, მოქმედი და ვეტერანი სპორტსმენები.
კენჭისყრის დაწყებამდე ლერი ხაბელოვმა სეოკ-ის 2020 წლის საქმიანობის ანგარიში წარადგინა. სესიაზე განიხილეს აუდიტის ფინანსური ანგარიში, ტოკიოს ოლიმპიური თამაშებისთვის ქართველი სპორტსმენების მზადებისა და 2025 წლის ზამთრის ახალგაზრდული ოლიმპიური ფესტივალის შესაძლო მასპინძლობის საკითხი.
ოლიმპიური კომიტეტის ხელმძღვანელობა უცვლელი რჩება. პირველი ვიცე-პრეზიდენტის პოსტზე კვლავ ელგუჯა ბერიშვილი იმუშავებს. ვიცე-პრეზიდენტები მამუკა ხაბარელი და ნინო სალუქვაძე იქნებიან, ხოლო გენერალური მდივნის მოვალეობას ემზარ ზენაიშვილი შეასრულებს.

The session was attended by Deputy Minister of Education, Science, Culture and Sport, Shalva Gogoladze, Head of Sports Development Department, Irakli Dolaberidze, representatives of the Olympic Committee and sports federations, as well as current and veteran athletes.
Before the voting, Leri Khabelov submitted a report on the 2020 activities of the GEC. The session discussed the financial report of the audit, the preparation of Georgian athletes for the Tokyo Olympics and the possible hosting of the 2025 Winter Youth Olympic Festival.
The leadership of the Olympic Committee remains unchanged. Elguja Berishvili will work as the first vice-president once again. Mamuka Khabareli and Nino Salukvadze will also remain as vice-presidents, and Emzar Zenaishvili will be the acting secretary general.