ახალი სტადიონი სპორტის სამი სახეობის - ფეხბურთის, კალათბურთისა და ფრენბურთის კომპლექსური სწავლების საშუალებას იძლევა. ანალოგიური სტადიონების კეთილმოწყობა ქალაქის მასშტაბით ბევრ საჯარო სკოლაში მიმდინარეობს. ახალი სასწავლო წლისათვის თბილისის 72 სკოლაში ახალი სპორტული დარბაზი ხოლო, 28 საჯარო სკოლაში ღია სპორტული მოედანი მოეწყობა.
სკოლებში კეთილმოწყობილი დახურული და ღია სპორტული მოედნების მოწყობას განსაკუთრებული მნიშვნელობა იმ სიახლის ფონზე ენიჭება, რომელიც ახალი სასწავლო წლიდან საქართველოს ყველა საჯარო სკოლაში ფიზიკური აღზრდის გაკვეთილების ფიზიკური განათლებისა და სპორტის გაკვეთილებით ჩანაცვლებას გულისხმობს.
პრეზიდენტის მიერ ინიცირებული ახალი პროექტი 2010-2011 სასწავლო წლიდან ეროვნულ სასწავლო გეგმაში შესული ცვლილების საფუძველზე ამოქმედდება. პროექტი, რომელიც ფიზიკური განათლებისა და სპორტის სხვადასხვა სახეობების ინტეგრაციაში გამოიხატება და ჯანსაღი ცხოვრების წესის დამკვიდრებას გულისხმობს, საქართველოს ყველა საჯრო სკოლაში განხორციელდება.

First Deputy Minister of Education and Science, Akaki Seperteladze opened a new stadium in Tbilisi Public School №60. Education and Science Infrastructure Development Agency of MES implemented the construction workings. The stadium is in compliance with modern standards. Around 35,000GEL was spent for the construction workings.
New stadium gives opportunity of teaching three types of sport – football, basketball and volleyball. Refurnishing the similar stadiums is underway in many public schools of Tbilisi. Gyms will be refurbished in 72 Tbilisi Public Schools and open stadiums – in 28 schools by the new academic year.
Refurbishing the gyms and open stadiums is especially important for replacing the physical fitness lessons with sports classes in all public schools from the new academic year.