საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროსა და მსოფლიო ბანკის ერთობლივი პროექტის „ინოვაცია, ინკლუზიური განათლება და ხარისხი“ ფარგლებში დონორთა საკოორდინაციო შეხვედრა ონლაინ ფორმატში გაიმართა. ღონისძიებას განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის პირველი მოადგილე ეკატერინე დგებუაძე და მსოფლიო ბანკისა და სხვა პარტნიორი ორგანიზაციების წარმომადგენლები ესწრებოდნენ.
ეკატერინე დგებუაძემ შეხვედრის მონაწილეებს განათლებისა და მეცნიერების 2022-2030 წლების სტრატეგიისა და სამოქმედო გეგმის შემუშავებასთან დაკავშირებით მიაწოდა ინფორმაცია და ამ მიმართულებით პარტნიორი ორგანიზაციის, მსოფლიო ბანკის მხარდაჭერის მნიშვნელობაზე გაამახვილა ყურადღება.
მინისტრის პირველმა მოადგილემ სამინისტროსა და მსოფლიო ბანკის ერთობლივი პროექტის „ინოვაცია, ინკლუზიური განათლება და ხარისხი“ ძირითადი მიმართულებების შესახებაც ისაუბრა. როგორც მან აღნიშნა, დონორი ორგანიზაციების რესურსების ეფექტიანად გამოყენებისთვის მნიშვნელოვანია განათლების სისტემის საჭიროებების გამოკვეთა, ინფორმაციის დროული გაზიარება და თანამშრომლობის პროცესის კოორდინირებულად წარმართვა.
პროექტი „ინოვაცია, ინკლუზიური განათლება და ხარისხი“ საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროსა და მუნიციპალური განვითარების ფონდის მიერ მსოფლიო ბანკის მხარდაჭერით ხორციელდება და მიზნად ისახავს ქვეყანაში ადრეული, ზოგადი და უმაღლესი განათლების ხარისხისა და ხელმისაწვდომობის გაუმჯობესებას.

Within the framework of the joint project of the Ministry of Education and Science of Georgia and the World Bank "Innovation, Inclusive Education and Quality", a donor coordination meeting was held online. The event was attended by the First Deputy Minister of Education and Science, Ekaterine Dgebuadze and representatives of the World Bank and other partner organizations.
Ekaterine Dgebuadze informed the participants about the development of the Strategy and Action Plan for Education and Science for 2022-2030 and stressed the importance of the support of the partner organization, and the World Bank.
The First Deputy Minister also spoke about the main actors of the joint project and noted that, in order to use the resources of donor organizations effectively, it is important to identify the needs of the education system, share information in a timely manner and coordinate the cooperation process.
The project "Innovation, Inclusive Education and Quality" is implemented by the Ministry of Education and Science of Georgia and the Fund for Municipal Development with the support of the World Bank and aims to improve the quality and access to early, general and higher education in the country.