ოზურგეთში ახლად რეაბილიტირებული ალექსანდრე წუწუნავას სახელობის პროფესიული სახელმწიფო დრამატული თეატრი გაიხსნა. 4-წლიანი პაუზის შემდეგ 153-ე სეზონი ნოდარ დუმბაძის მოთხრობებზე შექმნილი სპექტაკლის პრემიერით - „მონატრება - ნუ გააღვიძებ“ გაიხსნა (რეჟისორია ვასილ ჩიგოგიძე). ღონისძიებას საქართველოს პრემიერ-მინისტრი ირაკლი ღარიბაშვილი, პარლამენტის თავმჯდომარე კახა კუჭავა, კულტურის, სპორტისა და ახალგაზრდობის მინისტრი თეა წულუკიანი, განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი მიხეილ ჩხენკელი, აღმასრულებელი და საკანონმდებლო ორგანოს სხვა წარმომადგენლები ესწრებოდნენ.
საქველმოქმედო ფონდმა „ქართუმ“ უმნიშვნელოვანესი კულტურული ძეგლის სრული რეაბილიტაციისთვის 20 მლნ ლარზე მეტი გამოყო. სრულად გარემონტდა თეატრის დიდი და მცირე სცენა, სარეპეტიციო ოთახები, გაკეთდა ახალი საგრიმიოროები, რადიო თეატრი, მოეწყო სამუზეუმო სივრცე და სხვა. თანამედროვე სტანდარტების შესაბამისი თეატრი აღჭურვილია უახლესი მატერიალურ-ტექნიკური ბაზით. თეატრი ადაპტირებულია შშმ პირებისთვის.

The newly renovated Alexander Tsutsunava Professional State Drama Theater has opened in Ozurgeti. After a 4-year pause, the 153rd season opened with the premiere of the play based on Nodar Dumbadze's stories - "Yearning - Do not wake up" (directed by Vasil Chigogidze). The event was attended by the Prime Minister of Georgia, Irakli Gharibashvili, the Speaker of the Parliament, Kakha Kuchava, the Minister of Culture, Sports and Youth, Tea Tsulukiani, the Minister of Education and Science, Mikheil Chkhenkeli, other representatives of the executive and legislative bodies.
Cartu Charitable Foundation has allocated more than GEL 20 million for the complete renovation of the most important cultural monuments in Western Georgia. The big and small stage of the theatre, rehearsal rooms were completely revamped, new dressing rooms were created, a radio theatre, a museum space was arranged and many more. The theatre, which meets modern standards, is equipped with the latest equipment. Moreover, the theatre is fully adapted for people with disabilities.