საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა გიორგი ამილახვარმა საქართველოში აზიის განვითარების ბანკის მუდმივი წარმომადგენლის მოვალეობის შემსრულებელთან, კამელ ბოუჰმადთან სამუშაო შეხვედრა გამართა და მასთან განათლების სფეროში მიმდინარე და განსახორციელებელი პროექტები განიხილა.
გიორგი ამილახვარმა მადლობა გადაუხადა კამელ ბოუჰმადს განათლების სისტემის განვითარების მხარდაჭერისთვის და საუბრისას ხაზი გაუსვა სამინისტროსა და აზიის განვითარების ბანკის თანამშრომლობის მნიშვნელობას.
მინისტრმა განსაკუთრებით გამოყო აზიის განვითარების ბანკის ფინანსური მხარდაჭერით მიმდინარე 70 მილიონი დოლარის ღირებულების პროექტი, რომელიც რეგიონებში პროფესიული განათლების განვითარების ხელშეწყობას ისახავს მიზნად.
მხარეებმა საქართველოში ადამიანური კაპიტალის განვითარებისა და ახალგაზრდებში შრომითი უნარების გაუმჯობესების მიმართულებით სამომავლო გეგმებიც განიხილეს. საუბარი ასევე შეეხო ზოგადი განათლების რეფორმის ხელშეწყობის მიზნით დაგეგმილ ერთობლივ პროექტს.

Giorgi Amilakhvari thanked Kamel Bouhmad for his continuous support for the development of the education system and emphasized the importance of cooperation between the Ministry and the Asian Development Bank.
The minister singled out the ongoing $70 million project with the financial support of the Asian Development Bank, which aims to promote the development of vocational education in the regions of Georgia.
Moreover, the parties also discussed future plans in the terms of human capital development and the improvement of labour skills among young people in Georgia. The parties also discussed the prospect creating joint projects for the promotion of general education reform.
At the end of the meeting, the minister expressed his willingness to further enhance the cooperation with the Asian Development Bank.