საქართველოს საჯარო სკოლებში დაწყებულ პროექტს ”ისწავლე და ასწავლე საქართველოსთან ერთად” ტელეკომპანია ”ალჯაზირამ” სპეციალური სიუჟეტი მიუძღვნა. ავტორმა უცხოელი პედაგოგების ჩამოყვანას ”ლინგვისტური რევოლუცია” უწოდა და უცხოელ მაყურებელს დეტალურად განუმარტა, რომ ბავშვებისთვის ინგლისური ენის გაძლიერებულად სწავლება ქვეყანას საბჭოური წარსულისგან საბოლოოდ გაათავისუფლებს.
ტელეკომპანია საქართველოს მთავრობის მიდგომაზეც საუბრობს. კერძოდ იმაზე, რომ პროექტი აპოლიტიკურია - ესაა დასავლური ღირებულებებისკენ ტრანზიციის საშუალება. ამიტომ, საქართველოს მთავრობა ძალისხმევას არ იშურებს, რომ პოსტსაბჭოთა ქვეყანა ინგლისურ ენაზე მოსაუბრე ქვეყანად აქციოს, რადგან ინგლისური ენა ერთ-ერთი საუკეთესო საშუალებაა მსოფლიოში გზის გასაკვლევად.
ტელეკომპანიასთან ინტერვიუში საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი დიმიტრი შაშკინი აცხადებს: ”საქართველოს პრეზიდენტი ხშირად ამბობს, რომ რუსულ აგრესიაზე ჩვენი პასუხი არის რეფორმები და განათლება. ჩვენ არ გვაქვს გაზი და სხვა ბუნებრიუვი რესურსები, თუმცა, ჩვენი სიმდიდრე ინტელექტუალური პოტენციალია”.

Al-Jazeera television dedicated special topic to the project Teach and Learn With Georgia, being commenced in Georgian Public Schools. Author named recruitment of foreign teachers as the linguistic revolution. He explained in details that the country tries to leave the post-Soviet past by teaching the Georgian schoolchildren English language.
The topic spoke about approaches of the Government of Georgia. Particularly, the topic reflected that the project is not political – this is the opportunity of transition to the Western values. So the Government of Georgia makes effort for transforming the post-Soviet country as an English language speaking nation as English language provides one of the best possibilities to find the way in the world.
Minister of Education and Science of Georgia noted in his interview: “The President of Georgia often says that reforms and education is the response to the Russian aggression. We have no gas or other rich natural resources and therefore, our richness is our intellectual potential”.