ბორჯომის №3 საჯარო სკოლა 2005 წელს დაინგრა. მისი მშენებლობა 2008 წლის მაისში დაიწყო, მაგრამ ეს პროცესი აგვისტოს ომის გამო შეფერხდა. სკოლის რეაბილიტაცია მსოფლიო ბანკისა და საქართველოს მთავრობის ფინანსური მხარდაჭერით განხორციელდა და აღდგენით სამუშაოებზე სამ მილიონნხევარი ლარი დაიხარჯა. ამ დროისათვის, სკოლა ყველა საჭირო ინვენტარით, მათ შორის 22 კომპიუტერითაა აღჭურვილი. ფუნქციონერებს თანამედროვე სტანდარტების შესაბამისი ლაბორატორიები, სპორტული და სააქტო დარბაზები, ასევე ბიბლიოთეკა და კლასები დამოუკიდებელი მუშაობისთვის.
სამსართულიან სკოლაში სპეციალურად შეზღუდული შესაძლებლობების მქონე ბავშვებისათვის გათვალისწინებულია ორი ლიფტი, ხოლო შენობაში მათი შესვლისათვის სპეციალური პანდუსი. კეთილმოწყობილია სკოლის ეზო და სკოლასთან მისასვლელი საავტომობილო გზა. ფასადები მოპირკეთებულია კერამიკული ფილებითა და მეტალის ელემენტებით. ფუნქციონირებს წყალმომარაგების, ელექტრომომარაგებისა და კანალიზაციის ქსელები. დამონტაჟებულია ავტონომიური გათბობისა და ვენტილაციის სისტემები.

Borjomi public school №3 was destroyed in 2005 and its renovation began in 2008 but this process was hampered by the Russian aggression in Georgia in 2008. The refurbishment of the school was jointly undertaken by the Georgian government and the World Bank with the cost of 3.5 mln GEL. Currently the school is equipped with all necessary utilities, including 22 computers, a laboratory, indoor playground, meeting room and library.
The school is specifically modified for the children with special educational needs: the elevator operates specially for them along with the specially arranged entrances. The school yard has been decorated. The electronic, water and sewer systems have also been set up. The autonomic heating and ventilation systems have also been installed.